Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Pelican

Pelican

Ephemeral

autor: horovic | 11. 06. 2009, 07:26:33 | návštěv: 3492 | reakcí: 1

Trojice nových skladeb nepřekvapí mnoho, ale právě na těchle přechodových minialbech se často odehrávají pozoruhodné věci. Z nejednoho důvodu se nabízí srovnání s novou kolekcí bratrských Isis. Ti se díky netradiční poloze Turnerova vokálu odpoutávají od země a dostávají se až někam k Dead Can Dance (sic!), zatímco Pelican jsou najednou tvrdší, zemitější a hutnější.

Pelican se pohybují ve středním tempu a nesází na tektonické zlomy tempa a další kontrastní prvky, rozvaha se nerovná jalovému přešlapování. Migrující motivy a kytarové figury, nečekaná zpomalení a basové barvy, metalové rozehrávání situací na post-rockovém základě a taky noise rocková valivost. Na prvním místě nejsou instrumentální výkony, ale kombinace hledavé, rafinovaně repetitivní kytary a sršivých riffů. Někdy prosvítá nelaciná melancholie (Ephemeral), jindy toolovská, temná atmosféričnost (Embedding the Moss).

Poslední pís se slibným názvem Geometry of Murder má v zrcadle oka Boženu Isis, ale nezačíná si s ní. Nejpomalejší vál je jako sáhodlouhý západ slunce, jako tisíckrát opakovaný rozchod s milovanou, který si přehráváš v hlavě a tak nějak podivně se ho nemůžeš zbavit. Co se to vlastně stalo, co se vůbec děje? Gradace je tu hůře postižitelná a hrubé figury se těžkopádně opakují, vidíš je zblízka jako rozebranej stroj a nemůžeš se vynadívat na barvy, které vystupují, zvonivá magie kytar. A cyklus, který nikdy nekončí...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-metal
Nosič: 12″ LP
Celkový čas: 20:45
Rok: 2009
Vydavatel: Southern Lord
WWW: http://www.pelicansong.com
Seznam skladeb:
  1. embedding the moss
  2. ephemeral
  3. geometry of murder

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
dav
13. 06. 2009, 12:12:19
geometry of murder se jim jako cover fakt povedla, velice pěkná práce!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek