Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Elektročas

Elektročas

st

autor: maxim horovic | 28. 05. 2009, 07:14:05 | návštěv: 5532 | reakcí: 0

Tohle je muzika, na kterou sem čekal hezkou řádku let a nedoufal, že si krvavou rašpli zkusí někdo u nás. Hradec a jeho králové, svěží palivo na lopatky stříbrný rakety. Žádnej noise, nejen von. Zdaleka. Zblízka.

A od mínusů  rovnou k přednostem, taky co bys chtěl vyčítat svý první lásce, pokud nejsi v zajetí mindráku, a přesně takovým návratem jsou Elektročas, návrat k elektrickým začátkům a k důvěrnému řevu lásky. Jediný, co schází, je nostalgie. Když se z holky stane žena, uvnitř je furt stejná, však si sáhni...

Jsem  objímka žárovky, všechno proudí správným směrem a světlo obezdilo  tmu. Silver Rocket sice nejsou v zajetí jednoho stylu, o tom žádná, ale stejně máš tendenci očekávat noise rock na různý způsoby. Elektročas vězí v noise bordelu, ale  stejně tak ve starém emocoru, instrumentálním post-metalu nebo devadesátkovém hardcoru. A jako dlouhá táhlá linka se vine něžně drancovaný hard rock.

Disburden, tím sem načich už na yourspace, bordelové emo s pomalou litanií neuronů, zdravím tě, lvmene, jak je vidět z rovný cesty do dálky? Aimless Fight jako těžkopádný sónický kvalt-retroemofak, Stranger Erhart je kamenitej noise, tendle kamzík se žene jako nosorožec, Wings - syntéza a valivé mrákoty. Zařvi ještě víc, nikdy mi nebylo tak do třísel. Někam ke starým Ravelin a Thema, ale Elektročas je jednodušší a důraznější, namotává stejný figury a pořád je to víc, sloka a refrén se ztratily, tady jsou odezvy a leitmotivy, napřímenej hlas v čele smečky, jen vystrčí hlavu a hned je dole, nevíš.

Yaphet Kotto leží na zemi, uřezaný chodidla, do botek kameny a nazout na holeň, pořádnou rejhu do hrudi, tam taky  trochu přisyp, ať se pohádka pěkně rozbíhá. Čkej, ještě mu seřízni hlásek, plaší  kuny. Budeš mi chybět holenku, ale začínaj nový příběhy. Kdo jim bude stačit? Zkouška sirén? Fetch!?

Elektřina se valí jako voda po drátech, vztáhneš ruku a zůstane stát, statická i mobilní, proniká tělem jako binární páter noster a tvoje tělo je astrální falus, kterej už nečeká vůbec na nic. Všechno se děje právě teď.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-hardcore
Nosič: CD / LP
Celkový čas: 27:06
Rok: 2009
Vydavatel: Silver Rocket a Pure Heart Records
WWW: http://www.myspace.com/elektrocas
Seznam skladeb:

  1. bloodline
  2. aimless fight
  3. disburden
  4. stranger erhart
  5. wings
  6. cocktail nights
  7. crack baby
  8. 1969

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek