Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Narcotic Fields

Narcotic Fields

Erase

autor: brůno cremer | 16. 05. 2009, 07:04:21 | návštěv: 3116 | reakcí: 0

Nejen protože Erase vychází ve stejný čas jako třetí deska Nieriky nabízí se srovnání. Z triphopu obě vyšly a i když Narcotic Fields sami uvádějí tenhle styl jako inspirativní a průkazný pro svou hudbu, pozornějším poslechem triphop sedá ke dnu a vzhůru vystřeluje notná dávka indie rockové pompéznosti. Přítulnější a popovější, skladebně konzervativnější, více sází na přednosti vokalistky, Nierika je celistvá. Jedno tělo jedna duše zní dost hluše, protnutí průsečíkem.

Narcotic Fields nejsou tak kytaroví, elektronika vede, nejen beaty a basový brum, ale efekty, aranže, libohrátky, imitace didgeridoo, filmové křoví a náznak stěn. Takže než dojde k vokálu, rozmachu nástrojů a refrénu, můžete před sebou vidět Massive AttackTribal Drift, taky Orbital zkoušející prodigyovský breakbeat přetavit do minimalu, ale též se překvapeně ohlédnete po new wave (age) synthi rocku (sic!) v songu In Side.

A tady může ostražitému indie rockerovi (jestli někdo takový u nás vůbec existuje) naskočit husina, emocionální vlna a hluk hudby je víc než cokoliv jiného okázalý, NF na tuhle notu evidentně hrají. Teď je otázka, nakolik jde o regulérní výrazový prostředek a nakolik o snahu hrábnout ti do kalhot a tvářit se jako spolucestující přes uličku.

Všechno funguje jak má: potemnělá mrazivost v kontrastu k osobitému, hebce animálnímu zpěvu (charisma je synonymum nebezpečné krásy, které se obáváme, pojď prosím blíž), vysoký val elektroniky a za ní vojáci s živou palbou nástrojů. Naznačená depresivnost se vždycky rozpustí v rockové rozmáchlosti, která je příjemnější naživo. Ne, nic podezřelého, všechno je v pořádku, tančím proti zrcadlu popu a jen před ním to má smysl.

Erase je jako příslib, protože tahle kapela, pokud se nebude chtít stát rádiovkou pro nikoho, bude lepší. Narcotic Fields nejsou ponorně zahledění do vlastní pomalosti (Khoiba) ani hledající v zákrutách nového (EOST), hledají svoji polohu a jsou víceméně přesvědčiví. Ještě chvíli budou zkoušet, ale pak to přijde. Snad.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie-trip-pop
Nosič: CD
Celkový čas: 61:32
Rok: 2009
Vydavatel: Indies Records
WWW: http://www.narcoticfields.com
Seznam skladeb:

 1. Soil rough
 2. Never let me down
 3. Absorb
 4. Ethernal dreams
 5. Colorize
 6. Erase
 7. In side
 8. Game
 9. Vampires empire
 10. Walk on stars of faith
 11. Now i feel
 12. Walk on stars of faith – the scandals remix

 

 

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek