Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Aran Epochal – Edie Sedgwick

Aran Epochal – Edie Sedgwick

7''EP

autor: horovic | 10. 05. 2009, 22:21:58 | návštěv: 5503 | reakcí: 0

Z které strany začínají vinyly, kdo je první? Dříve aspoň Supraphon na deskách s Daliborem Jandou napsal Strana A kurva, dneska ani nevíš, jestli ten crust poslouchat na 33 nebo z něj rovnou udělat grind o převod výš...

Aran Epochal s novou kládou Trop Ten putuje zas o kus dál. Tikot hodin jako působivá perkusivní složka, to sice není novum, stejně jako temná nota na hřbetu černé polokočky. Nálada je však hrozivější, předvoj apokalypsy, zvedá se vítr, brzo něco přijde. K base a elektronice se přidávají bicí, ale hlavní je vyznění, ostřejší a nekompromisnější, po tikotu se smráká, Ministry na setmělý poušti potkávají Nine Inch Nails. Myslíš že čas je koma? Cokoliv, co přežiješ.

„Jak přežít čas / všechny hodiny / jak přežít čas / všechny ty dny / a co je nejhorší / všechny ty roky / jak přežít čas / do konce sloky." Aniž bych se v tom babral, básnická zkratka, pro Arana charakteristická, dosahuje skvělé rychlosti, od obecného vnímání ke konkrétnímu okamžiku, pár veršů a drtivý cyklus je uzavřen, jako smyčka. Potřebuješ v songu více než tři věty?

Proti tomu Edie Sedgwick v prvé řadě baví, jak je jeho zvykem, odlehčuje gramáž asfaltu a to značně. Zatím nevydaný track Who´s that knockin on my door (blacula mix) navazuje na to nejlepší z Antelope a nedoufejte, že jde o nějaký drobt, co vyškrábnul po loňské desce Things Are Getting Sinister & Sinisterer, nic takového. Snadno by se zařadil, i když proti konceptu má špatný název (schází jméno holly-stars), dokonce by konkuroval hitovým jízdám Sissy Spacek nebo Mary-Kate Olsen.

Sedgwick ušel poměrně dlouhou cestu pod tímhle pseudonymem, vypiloval svoje elektronické pokusy a proti druhému albu Her Love Is Real...But She Is Not (2005) pustil do hry svůj dandyovský vokál. Řídký beat, klávesy a basa si vystačí, pak se zjeví kytara a ES je mistr aranží a nečekaných, roztančených zvuků, dance-punk, co nemá srovnání. Tady navíc napojí backvokály roštěnek, takže ke dveřím se půjdou podívat všichni, první i poslední. Královská šukárna.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indietronik - dance-punk
Nosič: 7''EP
Rok: 2009
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.myspace.com/aranepochal, http://www.myspace.com/ ediesedgwick
Seznam skladeb:

Trop ten

Who´s that knockin on my door (blacula mix)

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek