Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Envy

Envy

Insomniac Doze

autor: horovous | 29. 04. 2009, 07:24:05 | návštěv: 3204 | reakcí: 1

Envy v přechodu. Insomniac Doze jako redundantní slovní spojení? Je „doze“ lehká denní dřímota, nebo hrnoucí buldozer? Nebo pásák, co tlačí dlouhý spánek a škubající nevědomí? Mikrospánek roztáhnutý do celého dne, rychlé pohyby očí s klidem těla a těkavými víčky. Tohle všechno se jim možná daří na Insomniac Doze naplnit, ale s čím se vyrovnávám nejhůře, je přehnaná stopáž a dvě olbřímí klády uprostřed alba. Bez polemiky o subjektivních hranicích a zaměnitelnosti slov: „snová“ není synonymem pro „roztahaná“, stejně jako svatební košile není totéž co vygajdaná halena.

To, co mě drží u dalšího poslechu je hlavně vypjatý vokál Tetsuya Fukagawy, protože jeho hlasivky balancují na hraně praskající desky a operované sopranistky. Napíná ho, ale s emociálním tlakem celého souboru v zádech je stále uvěřitelný. Dují vichry a kytary stavějí podivnou krajinu dlouhých zámlk a nehostinných horizontů. Post-rock stahovaný screamo vokálem k zemi? To by tu nesměly být rozbředlé pasáže odevzdaného příměří.

Někdy podnětná a jindy jalová antropomorfizace, používání přírodních kvalit jako symbolů v názvech písní. Když řeknu „žár“, neznamená to teplo domova ani horko hutní pece, ale nutně niternou kvalitu věcí a života jako takového, symbol pronikající přítomností jako jasný záchvěv pravdy. V tomto ohledu je kýčovitá celá skladba The Unknown Glow, rozvláčná epika pro otrlé, jejíž délka může být patnáct minut, ale dobře i padesát. Mám se stát ušlechtilou máničkou nebo lepším člověkem? Obojí je možné, ale tahle deska takovou sílu nemá. 
Není potom náhodou, že tu jsou místa, které se mě dotýkají a není jich málo, ale vzhledem k celku nejsem pravým adresátem. Silné a dramatické momenty vykoupené mazlavě sladkou náladou, potkan zabitý tklivou písní Přírody. Nic vydávané za emoci.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-screamo-rock
Nosič: CD / 2LP
Celkový čas: 57:54
Rok: 2006
Vydavatel: Temporary Residence
WWW: http://www.myspace.com/officialenvy
Seznam skladeb:

Further ahead of warp
Shield of selflessness
Scene
Crystallize
The unknown glow
Night in winter
A warm room

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
K.ba
1. 06. 2009, 14:17:45
docela souhla. Ale myslim, že prvomájovej koncert na Mayday veškerou nepřesvědčivost této desky smetl ze stolu jako nepodstatný smetí z tváře veškerenstva.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek