Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kohoutek vs Jonestown

Kohoutek vs Jonestown

split EP

autor: maxim ahanes | 26. 04. 2009, 07:49:56 | návštěv: 3959 | reakcí: 0

V jednu dobu vycházejí dva vinyly v lisovně Phobia Records, asfaltová rehabilitace pokračuje a sedmipalce vládnou. Kladenská scéna? Stylový černobílý přebal bude svým industriálním laděním dělat dobře fanouškům z Mostu nebo Ostravy, uvnitř texty a část z výtěžku jde na Antifašistickou akci. Promakané ze všech stran.

Nazvat grindovou kapelu jménem Kohoutek, to je jako by se gore spolek jmenoval Vajíčko. Ovšem s gore nemá Kohoutek nic společného, tady jde o angažované hardcore, společenskej maras světa a jeho tvrdá reflexe. Pět futer na sedmipalci, to je dost, ale Kohoutek z grindu vybíhají směrem ke crustu a hardcore stejně jako k deregulovanému fastu, grindový chrčák provázejí hrubosrsté hard rockové riffy. Brutální bicí, řev a chaotická souhra kytar mi dělají dobře, rovněž občasná deathová manýra zpěvu a velmi chutné, grindově výplachové pasáže. V kombinaci s jasnými metalovými riffy tu máme nápaditou kolekci balancující mezi styly, srdečný výpad. „Podminovaná zem, to je dnešní Laos.“ Masakr.

To druhá strana Jonestown je útočná crustová valcha, beru si tvý tělo a vostrouhám ho tady do strouhy, zůstane jen krev, proč nekřičíš? Dva strhující vály, první My Life kratší, violence rokenrol hrubý jak stokilová pradlena, dvě kytary roztáčí zběsilý kolotoč osmitaktového motoru, zvláštně utopený ječák do hluboka je tím pravým majákem nad industriálním mořem opuštěné zbrojovky. Ale teprve druhý What a wonderfull world ukáže záběr. Apokalyptický text plný zoufalého volání a plíživého nihilismu doprovází skvělý punkový riff, který připomíná staré české kapely. Kolem něj se ale zvedá prach a vrtulník kytar, zdobné variace i táhlá siréna, zvonivé bicí metaj kozelce a je třeba se přepnout na vyšší rychlost, abys stihl pohyb. Ne, do grindu to má daleko, ale Victims se tímhle vzorkem klidně vyrovnají. Malignant Tumour jsou zábavní, Jonestown výbušní a stravující. Neříkám, co je víc...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hardcore-grind-crust
Nosič: 7" EP
Celkový čas: 09:41
Rok: 2009
Vydavatel: Phobia records
WWW: http://bandzone.cz/kohoutek , http:// www.myspace.com/jonestownkladnocz
Seznam skladeb:
  1. Jonestown - My Life
  2. Jonestown - What a Wonderful World
  3. Kohoutek - Vztek krve
  4. Kohoutek - Chrámy nenasytnosti
  5. Kohoutek - 21.století
  6. Kohoutek - Férová nabídka
  7. Kohoutek - Spálená krajina

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek