Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Controller.Controller

Controller.Controller

X-Amounts

autor: Jer_C | 26. 03. 2006, 19:28:31 | návštěv: 3122 | reakcí: 0

Každý si rád poslechne pohodovou kytarovku. I když po všech těch tutově suprových "The Něco" retro partičkách může kdekoho přejít chuť. Žádný šumák nenahradí přírodní pomerančovou šťávu. Už vás taky to ostrovní bláznění kolem retro rocku nebaví? To není důvod zanevřít na melodické kytary. Controller.Controller z Toronta jsou vhodnou alternativou. Vzhlídli se v rytmickém post-punku, staví na chytlavých tanečních rytmech a výrazném hlasu exotické zpěvačky Nirmala Basnayake. Všudypřítomný je i příjemný elektronický háv, vypulírovaný do nejmenšího detailu.

Album X-Amounts působí jako vzletné vytrhnutí z šedivé letargie všedního dne. Po dlouhé době konečně slyším kytarovku, u které se nesetkávám s křečovitou trendovostí. Necítím tu chlad nahrávacího studia a přehnaně těžkopádnou vyumělkovanost. Controller.Controller jsou vítaným svěžím vánkem. 11 písní s celkovým časem lehce pod 40 minut se z repro beden line s lehkostí sobě vlastní a vy si klidně celou várku zopakujete. Je zajímavé, jak se kapela poprala s odkazem Joy Division. Ponurost vystřídala levitace. Výtečná masáž pošramocených nervů. Mozek si odpočine, pookřeje a rád vstřebá texty, které navodí pocit uvědomění. Dozorce z Toronta starostlivě bdí nad vašimi myšlenkami.

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: post-punk dance rock
Nosič: CD
Celkový čas: 38:28
Rok: 2005
Vydavatel: Paper Bag Records
WWW: http://www.controllercontroller.com
Seznam skladeb:
 1. Tigers not daughters
 2. Pf
 3. Poison/safe
 4. Rooms
 5. Future turtles
 6. Straight in the head
 7. City of daggers
 8. Heavy as a heart
 9. Blk glv
 10. The raw no
 11. Magnetic strip

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek