Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Complainer & The Complainers

The Complainer & The Complainers

Power Joy Happiness Fame!

autor: maxim horovic | 16. 04. 2009, 07:34:39 | návštěv: 2438 | reakcí: 0

Být „mimo“ je nejlepší. To říká Wojciech Kucharczyk (aka Wojt3k), zakladatel a frontman různorodé sebranky The Complainer And the Complainers. Avantgardní muzikant, uznávaná persona polské scény, grafický designér i boss labelu .Mik.Musik.!. Pop s nelidskou tváří? Popové hrátky, co neznamenají mainstream. Bestiální powermix, power joy happiness fame.

Dumám, jestli u nás máme takové nadžánrové hračičky, asi jako když vykloubíte do jednoho tělesa Sestry Steinovy, DVA a I Love 69 Popgeju. Neberu drogy, ale neříkám, že nebudu. Přirovnání budou kulhat, ale pořád vás to bude vracet k alternativním souborům pod Indies Records, jen TC&TCS jsou volnější a neodhadnutelnější. Popkulturní odkazy, aluze i haluze, kontext není nutný, baví i bez povědomí. The Complainers používají elektroniku, ale jako jeden z dalších nástrojů, neohraničení a naživo s projekcí jako nutnou součástí. 

Jestliže Kucharczyk má u nástrojového zapojení v kapele údaj „everything“, tak jeho sestra Asi Mina zpívá a hraje na kytaru a taky se věnuje sólové dráze (někde na pomezí folkového experimentu, jazzové melancholie a värttinovského folklóru). Sestavu doplňuje Pawel Trzcinski (elektronika, klávesy, perkuse), Marcin Zarzeka (vjing) a nově taky Jakub Adamec (basa, perkuse; nahrávání se ještě nezúčastnil), Popgej z ostravského okruhu Vole Love Production.

Fungují na principu všežravosti, což bylo vidět i na předloňském ročníku Nowe Muzyki, kde si publikum podmanili živelnou estrádou, daleko od hranic karikatury a na dotek perzifláže, jamující s motivem George Michaela, rozverní a švenkující. Ne, tohle není dirty ani mešuge, no možná trošku, možná trochu víc. Jako noha ve dveřích důvěry, jako nalakovaná ruka plná chtění, namířená do prostředníku. Ukazuje směr nebo je to gesto?

DFA Records a electro derby se zvukem helikoptéry? Michael „mami, odlepuje se mi plakát – to není plakát, to je boží tvář“ Jackson a Jelly Bean – bastard disco? Určitě, jenže k tomu přidejte časté použití smyčcového kvarteta (kwartet smyczkowy O'SKUAd) a vokál Asi Miny, který najednou připomene i Alex Marculewicz.

Po polských experimentálních breakbeat-hoperech Napszyklat přijíždí další stylotvorně bohorovná a stále překvapující kapela, jejíž největší síla je v živém hraní. Hra a vzrušení, humor v těsném závěsu.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: avant-pop
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 38:34
Rok: 2009
Vydavatel: Mystic Production / Ars Cameralis Silesiae Superioris
WWW: http://www.thecomplainer.mikmusik.org
Seznam skladeb:

We Are TC&TCS 
Melting Man 
Jelly Bean 
Jillionhead 
Lovesexy Part Three 
Whatever 
Substytuty 
Pasja i uraz 
You Have To Believe 
Social Problems 
Metka 
Supercream

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek