Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Hary a hadi

Hary a hadi

Kontrolní žeh

autor: horovous | 14. 04. 2009, 10:47:11 | návštěv: 4093 | reakcí: 1

Je to jako výjev ze Ztracených hochů (pandán k porno-komiksu Ztracené dívky): chlapec sedí a fouká do naběhlé hadice rozkroku, kolem tančí hadi, omámeni uhrančivou hudbou podvečerní touhy, kdy hlas města utichá a nadechuje se k večernímu pohybu. 

Rád bych řekl androš, jenže ne tak docela. Tohle není savice do osmdesátkové alternativy a pokud jo, tak jen mimochodem, chlapi potřebujou řezat do živýho, vedle kontextu je výser a tlama hladová si počká na příchod masa. Hard rockové šlahouny, ta stará honitba, ověnčená noise rockovými riffy, metalové mávnutí do strun, do zdi klišé. Nade vším ale stojí zpěv, který muziku tahá zpátky do těch civilně makabrózních obrazů včerejší alternativy. Nemůže moc vysoko a nemůže moc nízko, když zatlačí na pilu, tak vypleští bulvy, zpátky jedině bembintonovou pálkou.

Říkám: tohle jsou komplimenty. Na tuhle živou stylovou hranici u nás moc kapel není, podobně se chvějou Social Party, ale ti mají jemnější vokál a schází jim tuhnoucí beton heavy riffů, kterej nejlíp cítí chlapi, co maj chlupy delší než rukáv. 

Dryjáčnická alternativa našlehaná do pěny, jsou tu punkové vypalovačky (nežer bože blízko Tří sester – song 4x4), ale dotkneš se někdejších bijců Piráti 44, zvuku a postupů Silver Rocket (hrajou na dvě basy; Nadoraz), ale proti tomu i pubrockových povalečů Echt! (Šnek). Nádavkem něco posmutnělého post-punku (skvělá Tanec v mači) nebo dunajovské baladiky (Situm). 

Alternativní kapely mívaj dobré a nedhadnutelné texty, brojí a angažujou, ale nikdy v prvním plánu a nikdy jen o jednom. Složitější obrazy a paradoxy, mírně vulgarismů a celkově to archaické jebání s jazykem, slovosled sleduje myšlenku, i kdyby ji měl přehodit jako zaoranej hnůj. Přechodník následuje argot a „starý nože na ochutnání jsou výser sám“. A stejně jako se mánička bratří se zpětnou vazbou, tak se anglismus pase na staré češtině. Kdo ví, může cokoliv.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: alternativa
Nosič: CD
Celkový čas: 28:01
Rok: 2008
Vydavatel: Schnorrer Rec
WWW: http://verkn.wz.cz
Seznam skladeb:

Nadoraz
1
Svítím
4x4
Šnek
Tanec v mači
Situm
Uvnitř psa

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Robson
15. 04. 2009, 09:22:12
hehe..lolec....pekny slohovy utvar :)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek