Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Murky Ajar

Murky Ajar

Murky Ajar EP

autor: trenT | 10. 04. 2009, 07:37:24 | návštěv: 5122 | reakcí: 5

„Láska je zrada a já nechci vědět proč“. Murky Ajar, nevokoukaná tvář českého indie-post punku, na kořeny nehledí. Sotva cucáci. Svůj zvuk tady totiž předhazují členové Tremolo a Dreams About Tomorrow. Zvuk, který maká - první poslechy až diletantsky odbytý, postupem času chytá pod krkem. Můžeš stáhnout lajnu koksu nebo si udělat do kapes dráždivé díry, můžeš chtít opravdové indie, Murky Ajar. Úplňkový měsíc pro hvězdáře, plná žumpa pro…

Kytarové nápady, které se zachytávají v hlavě lehkosti sametového pohlazení nelaciné sadomasochistky, a jejich zdržení není žádnou krátkodobou znělkou. Dále postpunkové cítění - nejen rytmů, na jazyk mi leze přirovnání k ikonám Television, ovšem - o něco přimočařejší a méně učesaní. Běsnící s každou vyhrávkou. Z pozadí tohohle monolitu se ozývá řádně utopený vokál, který má své kouzlo a schopnost často jen tak pohodit melodii nakažlivou jak brus nebo, jako v úvodní Imposteur, moi, krákat vostošest, funguje to.

Přesto, lyrika na vysoké úrovni, laciné rýmovačky nou more. Textově hodně vyvedená třetí skladba Též tě tak bolí hlava Valtr? (vypadá to, že s názvy se moc neserou) je podle mě asi nejchytlavější skladba z celé osmipísňové přehlídky. Zvláště druhá sloka: „Bez křídy nenamaluješ čerta na zeď, bez klíče nemůžeš říct slovo teď/nestyď se, že nemůžeš protloukat životem…“ spolu s jednoduchými, o to účinnějšími kytarovými tóny z ní dělá silnou hitovku, která poutá pozornost silou svěrací kazajky. Kazajky z hřejivého kašmíru. Nevrtěl jsem se, chci i pouta.

Výskyt šafránu bych tady s výskytem postpunkových nakažlivostí plných energie nesrovnával ani po rohypnolovém večírku. Jestli je tohle předzvěst jejich tažení, tak budu klidně mezi ušlapanými. S černou kravatou kolem krku. Murky Ajar.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: CD-r
Celkový čas: 27:28
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.myspace.com/murkyajar
Seznam skladeb:

Imposteur, moi
Lidi - Vrány
Též tě tak bolí hlava Valtr?
Peklo
L´Big Shit
Tussis
Le Nerf
Sans Grand Effort

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
bugata
14. 04. 2009, 07:41:09
videl/slysel jsem v noře. lybylo se my

ale ja
13. 04. 2009, 12:39:45
vim

nonevim
10. 04. 2009, 23:55:33
nevim

maxim
10. 04. 2009, 15:39:14
nekecej

tremolo
10. 04. 2009, 15:34:40
zas je

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek