Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

One Day As A Lion

One Day As A Lion

One Day As A Lion EP

autor: horovic | 7. 04. 2009, 07:32:28 | návštěv: 2952 | reakcí: 0

Tomu, kdo vyhlížel pozice de la Rochy od rozchodu RATM, nemohly uniknout nějaké hostovačky nebo protestsong natočený s DJ Shadowem. Dobrého pomálu a i když hřešíte myšlenkou na návrat RATM, pořád víte, že takovéhle zpětné chody smrdí kdečím, navíc de la Rocha byl více než zpěvák-raper ideový vůdce, bez jeho textů by těžko kdy byli něčím víc než crossoverovým souborem zdatných muzikantů.

I když se nevyhneme srovnání, nebudete zklamaní. Jen musíte oželet Morellovu kytaru, bez které je to pořád, podsvětí div se, nabušené jako Muhamad fucking Ali v dobách černého boxu a stále stejného násilí. Jak je to možné? Hned vám to řeknu, hned si říznu: vedle strategické palby bicích v podání Jona Theodora (ex- The Mars Volta) je tu přebuzený basový zvuk prej kláves, nevim bratře, jestli je tohle možný, zemní vrt elektronický basy, lano dovnitř. 

A potom je tu de la Rochův projev, číhni mrtvej pobratime, on seká, tepe a mrká, tne co sekera do dalšího ostří, ale hlavně zpívá, ohejbá hlas jako mostní oblouk, vokální škála je jako duha nad úžinou milosrdenství, už to není jen občasný refrén, ale zuřivá touha formovaná silou těla. Řvi strachy, než budeš skutečně mrtvej... 

Jasně, bez kompletní rockový sestavy je to uměřenější a tlumený, o to koncentrovanější, žádný čekání na pravidelný nástrojový nástup a refrénovité exploze, jdeš po zvuku a po slovu daleko víc než dříve. Slova deziluze a krvavýho úsvitu sou stejně kýčovitý jako opravdový, je tu mrtvej bůh, příměstský slumy a venezuelská telenovela, zlo kráčí světlem a je oblečený do sopránu. Musíš zahlaholit hodně nahlas, brudre, víc než kázání popeleční středy, "It's better to live one day as a lion, than a thousand years as a lamb." Tohle vyznání je dál než RATM, nepoužívá tak lidumilný prostředky a formu zlostně honosnýho songu, drásá a pere krev, řvi strašně a nepřestávej...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: cross-rap
Nosič: EP
Celkový čas: 20:17
Rok: 2008
Vydavatel: Warner Music
WWW: http://www.onedayasalion.org
Seznam skladeb:

Wild international
Ocena view
Last letter
If you fear dying
One day as a lion

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek