Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

D.F.C. & Stolen Lives

D.F.C. & Stolen Lives

split

autor: horovic | 2. 04. 2009, 08:45:43 | návštěv: 3584 | reakcí: 0

Distrito Federal Brazil. Šestnáctiletá brazilská úderka D.F.C. vydává split s tuzemskými Stolen Lives a je jasný, že česi maj dost blízko k jihoamerikánským běsům. Tour See You in Hell po tamějších krajinách, loni velká deska Armagedom na Insane Society, teď split opět s „domácím“ podílem v podobě spolupráce Phobia records. Má tohle nějakou pointu? „Not suitable for children.“

D.F.C. (nebo taky DxFxCx) sice hrajou na podobném hřišti jako Armagedom, ale jejich pumelenice je více punková než do crustu namíření souvěrci, kořeny sahají k D.R.I. nebo Varukers. Čtveřice drtikolů hrne na malé straně šest válů, které ve srovnání se SL působí punkověji. Podíl má špinavý uměřený zvuk, který má daleko do kovových ostří, překvápko. Šlapající hc punkový parostroj, chroptí a jako by vrážel do zdí, pak přibrousí kytarovým kartáčem a rozběhne se jako čerstvej motor. 

Stolen Lives si budujou pověst čtvrtým rokem, pilně na bojišti, dvě dema, dva splity a jedno ípko (Spal svou vlajku, 2007). Jejich projev je o poznání thrashovější, bicí se komíhaj vzadu a tempo i směr udává hbitá, struhadlová kytara. Cítíš, jak si ty riffy užívaj, hromadná onanie. Ze tří válů vyniká metalová hitovka Je čas zemřít. Chytlavost je pro SL samozřejmá, v tomdle songu je i příhodný text: „nemáme budoucnost ztratili jsme šanci všechno to přežít je čas zemřít“. A to teda kurva jo. Ne že by jejich produkce byla o posledních věcech člověka, ani rezignaci nenajdete. Výhrůžná hyperbola? Křivý zrcadlo? 

Pro sběratele vinylů: Závišův komixový výjev znázorňuje vše podstatné: bitvu lidských zombie s mutantem na pekelném stroji, což znamená asi tohle: násilí, ekologie, hulení, smrt co nebude hezká, nadhled vědoucích. Uvnitř texty v mateřštině a englické překlady, vztyčenej fakovák zubatý svině. Chybí něco?

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: thrash-punk-core
Nosič: EP
Rok: 2009
Vydavatel: Phobia, Hardcore Attack, Crapouletter, etc.
WWW: http://www.dfchaos.tk , http:// www.stolenlives.czechcore.cz/
Seznam skladeb:

Boletim de ocorrencia
A sete palmos do chao
Filmo da puta (son of a bitch)
Nasce um monstro
Dirty sanchez
Cidade de merda (Shitty City)
Jaderný útok
Je čas zemřít
Kult

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek