Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Už Jsme Doma

Už Jsme Doma

Live Vancouver 1997

autor: Jer_C | 25. 03. 2006, 15:54:01 | návštěv: 4183 | reakcí: 2

Hned úvodem malé varování. Tahle recenze dost možná sklouzne k nekritickému obdivu. Už jsme doma jsou totiž má srdcovka. A to i přesto, že jejich hudbu znám sotva čtvrt roku. Ani nevím proč jsem se k UJD nedostal dřív. Měl jsem je podvědomě zafixované jako typické zástupce brněnské alternativy, představoval jsem si, jakou asi hrají hudbu a nečekal od ní nic extra. Taky jsem věděl, že jsou opěvováni za hranicemi a to mi stačilo. Jaké bylo mé překvapení, když mi kamarád donesl záznam jejich živého vystoupení z amerického Vancouveru. "To si poslechni, je to jízda!", vrazil CD do přehrávače a já se nestačil divit. Takový nářez jsem nečekal. Opět se mi potvrdilo, že bazírovat na škatulkách se nevyplácí. ("kdo ví co se v opak promění")

Ohromný drajv a neskutečná porce živelné energie z tohoto živáku přímo tryská. Hudební hravost společně s texty plných slovních hříček vytváří výbornou atmosféru. Ani se nedivím, že má tato kapela za hranicemi takový ohlas. Koncerty podobné tomuto je prostě radost navštěvovat.

Produkce UJD osloví široké publikum. Při poslechu se mi vždycky vybavuje festival Trutnov. Letos jsem jejich vystoupení sice prošvihl, ale musí tam padnout skvěle. Všudypřítomné saxofonové orgie jsou vyváženy těmi kytarovými (Poslepu, Kůželíná), doplňují je výtečné texty (za všechny Belveder), hra se slovy (Ránoc, Kůželíná)), zvukomalebnost (Sopot, Tadyna), zkrátka čirá hudební radost. Alternativci budou nadšení, jak jim to pěkně šlape, hledači mouder se určitě pozastaví nad výbornými texty a pankáči se budou moct upogovat.

Pro tyto dny, kdy se nám zvolna probouzí jaro, neexistuje snad lepší hudební doprovod. UJD vás nabijí vitalitou, budete mít elánu na rozdávání. Tak už pomalu hledejte, na který fesťák v létě vyrazíte. Čekání vyplňte posloucháním tohoto živáku a až tam budete, rozhodně si nenechte ujít vystoupení této jedinečné kapely.

Informace

Žánr: alternativní rock (ale bacha na ty škatulky :)
Nosič: CD
Celkový čas: 72:32
Rok: 1999
Vydavatel: Indies Records
WWW: http://www.uzjsmedoma.com
Seznam skladeb:
 1. Poslepu
 2. Belveder
 3. Znovu
 4. Ránoc
 5. Sopot
 6. Tání
 7. Tadyna
 8. Kouzelník
 9. Hlína
 10. Kůželína
 11. Todobot
 12. Telefon
 13. Jo nebo nebo
 14. Napůl
 15. Koroze

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Tadyna
10. 04. 2007, 17:28:00
tahle deska je jedna z nejlepších,ne-li nej od UJD.

Wed
15. 05. 2006, 14:34:56
Plně souhlasím, UJD jsou skutečně jedna z nejlepších kapel u nás. Nedávno jsem byl na jejich koncertě a takový nářez jsem už dlouho nezažil. Sice už hrají jen ve čtyřčlenné sestavě (bez dechů), ale furt je to geniální muzika, řekl bych alternativní rock s velkým přesahem do punku. Však taky hlavní postava UJD -Wanek je jeden z prvních punkerů u nás - F.P.B. :-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek