Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Armagedom

Armagedom

Sem Esperanças

autor: horovic | 26. 03. 2009, 07:49:25 | návštěv: 2945 | reakcí: 2

Brazilskou kapelu poznáte většinou už podle vokálu, je tam ten (proti)náboženskej náboj, dehonestující šílenství a zapřisáhlá magie krvavýho obzoru, šamanská nebetyčnost a běs kroucený do slov. Tomuhle dojmu pomáhá i zvuk nahrávky, který není stroprocentní, ale přidává oldschoolovému šmaku (mastering Bri from Doom). Ostrá sypačka, skvělá bitka metalu s punkem. Thrash. 

Jestliže jsou některé návraty metalových superkapel spíše k smíchu, Armagedom jsou jiný level. Rada starších klepe hlavou o smrt, neveselé vály tíhnou k prachu. Základy položené už v roce 1982 a vznik z kapely Rad Esquerda, Javier (kytara, zpěv) a Ricardo (bicí, ve španělštině „bateria“). Velký nástup ve stopách Colera a Ratos de Porao a dvě desky během dvou let, nemluvě o třetí, která ovšem vyšla až roku 2004 (Princípio da Agonia 1984). Potom samozřejmě nějaká splitka a kompilace, ale jinak Armagedom není z kapel, které chrlí jednu nahrávku za druhou, zato je tu jasná kontinuita a věrnost osvědčenému. 

Dočkají se power mrdálisti kytarových sól a věrných melodií? Ale jistě, jen to je tanec po syrovým mase dneška. Témata jsou klasická tehdy jako dříve: korupce, (bushovská) politika, násilí. Slova střílej přesně a naléhavě: „Porque, pra que, lutar até morrer! / Porque, pra que, lutar até matar!“.

Pomalé punkové kolovrátky s torturovaným křikem, na druhou stranu velmi rychlé thrashcorové palby, ty skoro pořád. Střelniční bicí s hlubokým basovým kopákem, zpěv má svou lidskou tvář, ale častěji je to duchařina, krákající pes, fuknční je střídmé používání sborových refrénů. Celkově se mi vrací rozpoložení, v jakém sem byl při prvním poslechu Nailbomb. Obrovská přednost Armagedomu je souhra, která v kombinaci s jejich zásobárnou nápadů tvoří první ligu, slyším tě hmatem. Starý crust se neoposlouchá ani novým poslechem. Zaznamenali tihle Brazilci nějaký vývoj v hudbě? Nejsem si jist, ale stejně se k nim budu vracet. Avantgarda potřebuje úrodný pole smradlavýho humusu. 

Deska, která mohla vyjít včera jako před deseti lety, pohyb kupředu je počítáním kruhu a když nestopuješ trendy, seš ten, který vidí. Makabrózní síla.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: thrash-punk
Nosič: LP
Rok: 2008
Vydavatel: Insane Society
WWW: http://www.armagedom.org
Seznam skladeb:

Black block
Bencao da morte
Vinganca
Suicidio
Sem controle
Criancas crucificadas
Abismo da era final
Por que?
Corrupto
Dinastia bush
Medo do amanhecer
Viver ou morrer
Vidas perdidas
Vomitando adrenalina
Ataque siucida

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
27. 03. 2009, 10:05:46
no jistě

keyda
27. 03. 2009, 09:54:24
to není španělština, nýbrž portugalština...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek