Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Anna Oxygene

Anna Oxygene

This Is an Exercise

autor: maxim horovic | 17. 03. 2009, 08:04:38 | návštěv: 2696 | reakcí: 1

Electro pořád na vzestupu, až tomu nemůžu věřit, osmibitový brajgl oživil stereo totální křepčení berlínských šantánů, ale brzy to skončí. Nebo ne? Anna Jordan Huff aka Anna Oxygen je cestičkou mezi poli, urban cítíš v zádech a máš ho v krvi, ale vyjít ven je osvěžující, Anna z modrého domu si to šine rychlou chůzí, jsem tvůj pes.

Coby členka Cloud Eye Control (spolu s Miwa Matreyek a Chi-wang Yang) se věnuje obtížnějšímu žánru interaktivní performance, pohybující se na hranici opery, divadla a filmu. Sólově pak čerpá ze svých synth-popových kořenů (Space Ballerinas), jasně na jazyku rozpoznáte depešáckou novou vlnu stříknutou Kraftwerkem, málo zasaženou módní electro vlněním. Anna má neodolatelnou dekadentní flou, která z ní dělá šťavnatou, noblesní číču přírodních parametrů, která vám může vysmahnout kérku na žalud, ale taky vás rozpláče baladou a la Badalamenti (Willow Song). Analogy bejby mi jdou k pokožce a až přijdeš pohladit mojí duhu, budu mít vlasy do copánků, buď nachystaný umřít. Jsem, až do konce. 

Tudíž album šlape jako zlatý kolovrat a nadechne se jen aby vyronilo přebytek citů, nakonec si řeknete, proč trvá jen málo přes půl hodiny. Nádherně rozmanitý label Kill Rock Stars zvládne obsáhnout The pAper chAse, Xiu Xiu i Elliott Smithe, přesně ukazuje, co to znamená výběr obsahu a ne žánru. 

Až projdete několika prvními koly a deska se vám oposlouchá přes vnější obálky, začnou vás bavit jednotlivé zvuky a skutečně si vychutnáte chladnou, sexuálně ničivou atmosféru, budete čekat na prací buben u Fairy Quest, klávesky ve Fake Pajamas a špinavou diskotéku v éterickém faku Dream.Dream.Dream.
Oh, dio.

Desku k zevrubnému přehlédnutí poskytli www.dayafter.cz, tamtéž jí lze zakoupit.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: electro
Nosič: CD
Celkový čas: 32:27
Rok: 2007
Vydavatel: Kill Rock Stars
WWW: http://www.annaoxygen.com
Seznam skladeb:
 1. fairy quest
 2. fake pajamas
 3. dream.dream.dream
 4. march of human
 5. hypertension
 6. r.r.n.
 7. mechanical fish
 8. walk
 9. psychic rainbow
 10. willow song
 11. this is ...
 12. hold you

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
palko
18. 03. 2009, 03:18:26
je to super...

ale nejlepsi jsou stejne kapely z bangkoku

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek