Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dope Aviators

Dope Aviators

Another Stupid Song EP

autor: horovic | 27. 02. 2009, 07:45:56 | návštěv: 2769 | reakcí: 0

Když řeknete Dope Aviators, musíte vzápětí dodat Praha – Bratislava – Tampere (jako když je v Doktoru Bolíto refrén „Limpopo, Limpopo“). Finský pobyt je u konce, ale Kasko z DA nadále provozuje skvělý label 11 Fingers Records, zaměřený na spodnější proudy elektroniky nikterak odtažité. 

Another stupid song. Pulzující organismus, který by všemi deseti fingrama dekadentní rukavičky brala i koketa Goldfrapp. Jenže ta by do ní napumpovala přesně to, co by odpanilo tu křehkost, nezařaditelné mihotání: pompéznost bezmála stadiónovou, falešný sexus reklamní značky a rádoby tajnosnubnou záclonku. U nejvýraznějšího songu vám tak možná bude scházet ryčnější nástup, musíte o kabinku dál, au revoir simon

Kapela pár let existovala v Tampere, kde rovněž nahrála desku pod vedením producenta Timo Alatala (Timo Blues). Nabízím lacinou představu space opery, o které básní mrchopěvci, když vedou paralely mezi skandinávskou krajinou a hudbou Sigur Ros. Ach, jak to bolí teplou teletinou. „Tahle skupina by klidně mohla pocházet“ – vymočte se na tendle starej sníh. Vesmírný elektropop se tvoří napříč lunárnímu cyklu a mléčná dráha taky neuroní. 

Miss Mitochondria nabízí neprostupnější skladbu, která přijde vhod přesně v tu chvíli, kdy bleskne podezření na jedničku coby ohratelnou píseň (jakkoliv je to daleko). A pak Woody Allen, takřka folkový duet s ohromným elektronickým obvazivem, místy dosahující zásvětních poloh Julee Cruise. Jestli takhle vypadá aštarská flotila, tak letim. 

Druhou stranu měsíce tvoří tři remixy UFO as a Gift, druhého tracku debutové desky Product (2007), každý napnutý do jiné polohy. Původně dvouminutový skvělý song zralý na singl je tu natažen na tři elektronické klády, z nichž nejdelší dosahuje osmi minut (sic!). Podle naturelu dáte přednost buď dark wave-noisové verzi Nocturnal, špinavému breakbeatu od Rentip (z dalšího slovenského projektu Poo) nebo temné, objemné trance-breakbeatové položce od Emah (skvělý závěr). 

Nevim proč bych měl brečet nad rozlitým mlíkem, já do krajáče nekopl. Ale najděte mi kapelu, která by si s touhle mohla u nás zahrát. Jasně, vytasíte se s Miou Miou nebo Nierikou a já neřeknu ani popel (Veena), ale to je tak všechno, další jsou pod čarou.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: shoegaze-pop
Nosič: EP
Rok: 2009
Vydavatel: 11 Fingers Records
WWW: http://www.myspace.com/dopeaviators
Seznam skladeb:

Another stupid song
Miss mitochondria
Woody allen
UFO as a Gift (Nocturnal remix)
UFO as a Gift (Rentip remix)
UFO as a Gift (Emah remix)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek