Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sporto vs. Aran Epochal

Sporto vs. Aran Epochal

split

autor: maxim borowitz | 18. 02. 2009, 08:09:09 | návštěv: 6473 | reakcí: 3

Obal je samozřejmě z Carton Clanu, který zas uhnul jiným směrem, stejně jako na splitu Arana s OTK i tu jde o realistickou, neupravovanou barevnou fotografii. Stylizace proběhla předtím, usazením situace, kdy všední výjev (strom v řetězu a rozestlaná postel) nevypadá všedně, jako by se v těch obyčejných věcech někdo schovával, bestial mundi.

Nemůžu říct, že bych si nový song Sporto oblíbil s prvním poslechem. Stejně jako svojí ženu – ani nevim, co sem tím sledoval a teď bych se po ní utlouk, vdával každej tejden za jinou. Sporto se rozhodli dělat dále songy s českými texty, což je jeden z posunů. Šampon s Bourkem už dávno nejsou taneční dvojka, s basou i bicíma se jejich muzika posouvá k rocku, neřikám dance punku, to ne. Ale jako by tu byli zmutovaní Emems, slyším tu dávnou kotlíkářskou ozvěnu a všechno je cajk, „vůně je flashback“. Jednoduchý text ze života o holce, co spí s jinym jen aby mě nasrala, to sou věčný storky dospělýho muže, mají svoji váhu, když se dějou vám. „Ano chci ji mít, když ne vole na furt, minimálně na noc.“ Sporto se vyvíjí rychle a každou minutou, megapracovitý Bourek hledá a zkouší, ostatní prorůstaj. Čekám zvědavej.

Aran Epochal přichází tentokrát s válem, který není tak temný, jak u něj bývá zvykem. Možná to lze připsat spolupráci s Bourkem, možná momentálnímu stavu mysli, nicméně Neklanka už názvem opět koketuje s mikromýtem. Odlehčená, vzdušnější věc, což je dáno více nástroji (kytara, bicí, basa i elektronika) i vokálem, který se tentokrát nenoří tolik do hloubek. Princip zůstává podobný, několik různých smyček (nebo figur) se stále opakuje, aniž by vám scházel vývoj. Jako by se kruhy na hladině dotýkaly a neustávaly, stále pulzují, když už myslíte, že je namalováno, vstoupí basa a překryjí se vícehlasy. „Můj starej strom / můj mrtvej kůň / můj smutnej král / můj prázdnej dům“. Osobně víc tíhnu k minimalističtějším a ponurejším trackům Arana, nicméně na desce, která nikdy nevyjde, by Neklanka byla žádoucím vydechnutím.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indietronik – hard folk
Nosič: 7“EP
Rok: 2008
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.myspace.com/aranepochal, http://www.myspace.com/aranepochal
Seznam skladeb:
  1. Aran Epochal – Neklanka
  2. Sporto - Nacochatu

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
mess
22. 02. 2009, 22:47:39
ty vole, všichni se už definitivně zbláznili, taková blbost a takovýho humbuku kolem, nechápu

petr
22. 02. 2009, 10:23:23
Velká jízda! Vinyl koupim hned jak budu moct, nacochata ;)

b
20. 02. 2009, 14:46:06
pro doplnění - tady se dá split legálně stáhnout v mp3: http://www.starcastic.cz/obchod/product.php?code=STC-6

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek