Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Franklin Lakes

Franklin Lakes

ST 7“EP

autor: horovic | 10. 02. 2009, 23:54:11 | návštěv: 2597 | reakcí: 0

Propadal sem tomu zvolna a bezvýchodně, zpomalenej záběr vydařenýho dne, kdy ses bořil do zažloutlýho listí a vona se svlíkala jen tak rychle, aby ste dopadli zároveň. Indie rock, rozzářenej jako přiblblo, co má náladu za každý situace. Máš chuť si oblíknout tři trika, hromadu nášivek a lehkej řetěz, a jít se projít městem, mít v píči veškerý pochyby o čemkoliv, tendle moment je tahle píseň a není nic, co by mě zastavilo.

Slabost pro post-punkový výlevy je výhodou. Rush Hour je tim jen načichlá, posmutnělý indie rock, zato Empty Minds je nová vlna jako svině, hlavně počáteční nápěv, je tu gradace, nastavení emocím a hebká souhra, čistý hit, oblíbené koncertní číslo, pokud se nemýlím, muzika k erotickým hrátkám, jasně, je to popík, jenže ty ho chceš, hladový jako nedrbanej štěkan.

Druhá strana zaceluje. Všechno dává smysl jako zavázaná bota, dance punková Panama Pleasures bez těch funky klišé, co jich maj všichni plnou hubu. Z těch „měkčích“ kapel mě takhle nadchli naposledy Antelope. Je zajímavé, jak otevřenej je Samuel (Records), který ječí v Lahar a vydává tyhle působivé švédy nebo Landmine Springs. Široký hledí, škatule sou na hovno a věci mají význam napříč nálepkám.

Takže můžu uvažovat, jestli je největší tahák Music Or Radio, skvělá taneční věc s prostorem pro instrumentální výběh, oddaluje spojení jednotlivých motivů, které čekáte a ke kterému dojde, ale baví. Chytlavé nemusí znamenat prvoplánové nebo podbízivé. Malovaný obal (dejte do ohaře jméno Lisa Billvik, její kresby jsou funny, ale tak nějak tragicky) představuje kvartet hipíků, čuměj a machrujou, ale jen tak mimochodem, za sebou schody do nebe a na předloktí tetovanej strom. Upravení mazlové, na takové desce bych se taky chtěl podílet...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-punk
Nosič: 7“EP
Rok: 2008
Vydavatel: Samuel / Machiavelli / Engineer / KOI
WWW: http://www.franklinlakes.se/
Seznam skladeb:
  1. Rush hour
  2. Empty mind
  3. Panama pleasures
  4. Music or radio?

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek