Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Notorious Hi-Fi Killers

The Notorious Hi-Fi Killers

New Spirituals

autor: maxim horovic | 30. 01. 2009, 07:23:41 | návštěv: 2746 | reakcí: 0

V síni slávy rockové terminologie nebudou sice viset vedle bezkonkurenčního názvu Pissed Jeans, ale i tak je The Notorious Hi-Fi Killers první liga. Podle téhle indicie i podle labelu, kde jejich lisy vychází (Noisestar Music), byste čekali krvavý noiserock, ale tady bych byl opatrný. Riffy, dlouhé kytarové stehy a bicí výbušnina jo, stejně jako Part Chimp, s nimiž sdílí zkušebnu. Ale The Notorious Hi-Fi Killers jsou zároveň napřáhnutí do šedesátkového rocku a dobře nám tak.

Když se začne rozvíjet pouštní had, pískem procitá pocit, že Doors zkouší post-rock, jenže tahle post-moderní mašinérie je dobrá leda těm, kdo nemaj nehty a neví, čeho se chytit. Pomalé vyvolávání opravdu evokuje This Is the End, ale místo ztripovaného ticha tu je noisový příliv a neklidný kvil kytar, hrozí se erupcí, která nenastane, noise se odlévá do horizontál. A závěrečná Near the Final Destination tvoří kruh, dva nejdelší a nejroztahanější vály jako dlouhý vrata do garáže.

Nevelký label Noisestar Music, kde vyšel třeba dvanáctipalec u nás známých Shit And Shine, split Todd a Part Chimp nebo Charlottefield, je pro The Notorious Hi-Fi Killers domovinou, i když debutní desku Which Side Are You On? (taktéž 2008) vydali na Rocket Recordings. Ta taky obsahuje valnou většinu songů tu zastoupených, ale kromě horšího zvuku je utahanější.

Spacemen 3 popichovaní Part Chimp nebo My Bloody Valentine v potyčce s Todd? Možná Awesome Color požduchaní MC5. Label v tom má jasno: „sludge-psyche stoner-rock“. Jisté je, že komu chutná The Sonics a vyjetá zornice plná kytar, je doma – na výletě.

Reverbation (Doubt) je hymna, jako když si to v hangáru rozdáváš s traktorem a kámoš do otevřených vrat ležérním hlasem zpívá o svých citech ke světu, uběsněná fakovačka stavějící na kontrastu mlácených kytar a flegmatického vokálu. Zklidnění po punkové navážce Lost in Modern přináší bluesrocková Babies Blossom a Going Down je další naztužená střelka. Týraná kytara dovádivě skučí a Jonathan Richards zase jakožemusimzpívat sází jeden word za druhým, barová identita. Trio, kde buší Tamas Kiss (Murder Mile) a basuje Tony Mountford (Princess Headbutt), se pohybuje na lajně psychedelie – protopunk – noise rock. Kdo nechce vidět tenhle koncert?

"They 're cunts, I didn 't like them."

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: garage psychedelic
Nosič: CD
Celkový čas: 34:09
Rok: 2008
Vydavatel: Noisestar Music
WWW: http://www.hifikillers.co.uk
Seznam skladeb:
 • Near the final destination
 • Stone cold liveth
 • Reverberation [Doubt]
 • Lost in the modern world
 • Babies blossom
 • Going Down
 • Queen 'o fuck
 • Prayer for the modern man
 • Near the final destination
 • Vaše Reakce

  Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

  SPOKOJÍZDA

  spojizda obrázek

  SLOUPEK

  tamas

  Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

  G. M. Tamás

  SUPPORT SONGS

  TLAČENKA

  web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
  spodni obrazek