Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Tossers

The Tossers

The Valley of the Shadow of Death

autor: maxim horovic | 26. 02. 2006, 22:51:48 | návštěv: 4159 | reakcí: 1

Nemusíte být nutně Ir jak poleno, abyste si libovali v jejich hudbě. A jakmile hrajete hospodský rock vycházející z ostrovních tradic, hlásíte se k určitému způsobu života, rýsujete jasnou duchovní rovnoběžku. Tahle hudba není na poptávku a nejde „jen“ o hudbu, natož trend.

O The Tossers se mluví jako o partě, co mixuje irský, nebo chcete-li keltský rock s punkem, nebo post-punkem (to asi proto, že připomínají The Pogues). Tradiční nástroje jako housle, píšťala, akordeon, banjo a mandolína jsou doplněné kytarami a bicími. Na desce najdete rozjařené songy, které s trochou dobré vůle můžete považovat za punk. Nemálo je těch pomalejších, náladově tklivějších a folkovějších. A nezřídka se obě polohy kombinují i uvnitř písně. Jestliže čekáte punk rock, nedočkáte se.

Stylově jde o irský pub folk-rock. Občas necudně, ale uvážlivě podpořený dětským sborem nebo pompéznějšími aranžemi (zkuste, co udělá s závěrečnou písní pár tónů na piáno). Jako na vodě. Rychle, zpitě a po pirátsku, kdy nehledíte do druhého dne, ale i zkroušeni splínem. Obě polohy se bratrsky doplňují, bujaré veselí není možné bez pláče, který je začátkem nové radosti.

Vyznavače punkového švihu deska jako celek asi odradí, milovníky irských hospodských odrhovaček, v tom dobrém slova smyslu, pohltí. Protože i když srovnání s The Pogues je na místě, The Tossers jsou dostatečně invenční, aby nestáli ve stínu. A navíc se mi zdají i hrubější a špinavější, což je dáno zvukem, celkovým odpichem i barvou hlasu Tonyho Dugginse.

U nás je dobrý ekvivalent v pražských Echt!, kteří rovněž zacházejí s oběma polohami pub rocku, divočejší i hořce baladickou. Zapomeňte na „divocebillovej“ kelt rock, The Tossers jsou prosti kýče a plíživého patosu. Poslechněte si song „No Loot, No Booze, No Fun“: zdraví v ní Dee Dee Ramoneho, který si sedí na nebesích, frká koks a hledí cestou do nikam.

Rozhoupaný svět putyk a pijatyk, putování s partou nejvěrnějších, stálé tuláctví jako život na cestě. Bavit sebe i ostatní, a na druhé straně opouštět domov a nejbližší a jít dál, pohyblivá pouta, vnitřní nespoutanost.

Jo. The Tossers nejsou Irové, ale věrohodní mlátiči mandolín z okraje Chicaga. Láska je bez hranic. (K hudbě jako k chlastu.)

Informace

Žánr: irish pub folk-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 50:04
Rok: 2005
Vydavatel: Victory
WWW: http://www.thetossers.com
Seznam skladeb:
 1. Goodmornin Da
 2. A Criminal of Me
 3. No Loot, No Booze, No Fun
 4. The Crock of Gold
 5. Late
 6. Out on the Road
 7. I´ve Pursued Nothing
 8. Drinking in the Day
 9. Phoenix Park
 10. Go Down Witch Down
 11. Preab San Ol
 12. The Valley of the Shadow of Death

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
MacGowan
16. 06. 2007, 23:24:36
Tossers jsou asi to nejlepší,co tenhle mix žánrů nabízí...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek