Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Veto

Veto

Utíkám

autor: maxim s. horovic | 24. 12. 2008, 12:42:01 | návštěv: 4063 | reakcí: 0

Novojičínská punková smečka, v lokalitě nejstarší, i když složení se měnilo. Na začátku, v roce 2001, byli ve čtyřech: Petr - kytara, Šunda - basa, zpěv, Mara – zpěv a Iveta – bicí. V téhle sestavě nahráli o tři roky později debutovou kládu Utíkám, aby se pak poroučel basák a nakonec i hlavní zpěv. Současná podoba Veto je trojčlenná, ale k tomu příště.

Čtvrthodinová deska Utíkám čítá jedenáct tracků a ačkoliv jejich délka svádí ke grindovým očekáváním, děje se toho více. Rychlejší punk (Šanov na rychlost 45), pak značně přitvrzené polohy připomínající raný Našrot nebo Serious Music. Grindová sekaná a společensko-kritický crust, rychlý, rázný a nápaditý.

Největší parádu jim dělá mnohost zpěvů. Marův chrlič ovine originálně něžným a mírně groteskním dávením, zpěv a raněný štěkot. Za ním podpůrné vokály, přidávající nové barvy (hlubokého hrdelního deathu) nebo sborový důraz. Skvěle tak vyzní třeba Hlad a jejich vokální dialog, nadhazovač a pálkař. Nedá se to ještě srovnávat s násilnickým trojzpěvem Sheeva Yoga, která na tom staví svůj rukopis, přesto je Veto nezaměnitelnější.

Nesnaží se hrnout crustový buldozer pořád na čtverku, klidně zpomalej, zdánlivě se zamotaj a jedou dále, dostává to takovej androšáckej šmuk. Metalový riff a pak ten temný punkový vysavač starých kapel na magnetofonový slídě, který dělá zvuk basy a kytary, konec světa.

Angažované texty jsou jako cedule: Boj o život, Mizérie, U.S.S.A., Strach, Mám zlost, Pracuj a kupuj, Civilizace nebo Kontrola. Žádná metafyzika, ale jednoduché, srozumitelné výkřiky.

Zpětně mám dojem, že ve čtyřech to mělo ještě větší grády, ale paměť klame, už to nesrovnám. Ve třech se Veto vydalo svou cestou, ráže zůstává a tři náboje můžou být stejně jako čtyři, záleží na mušce.

Informace

Žánr: hc-crust
Nosič: CD
Celkový čas: 16:08
Rok: 2004
Vydavatel: DIY
WWW: http://bandzone.cz/veto
Seznam skladeb:
 1. Boj o život
 2. Hlad
 3. Mizérie
 4. U.S.S.A.
 5. Jako vždycky
 6. Strach
 7. Mám zlost
 8. Pracuj a kupuj
 9. Civilizace
 10. Utíkám
 11. Kontrola

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek