Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Paramount Styles / Aran Epochal

Paramount Styles / Aran Epochal

split

autor: horovic | 17. 12. 2008, 22:21:23 | návštěv: 6434 | reakcí: 0

Další sedmipalec z palubního střediska Silver Rocket a sesterské album splitu Aran Epochal vs. Unkilled Worker. Partnerem Arana je tentokrát Scott McCloud a jeho aktuální projekt Paramount Styles: vyklidněná písničkářská záležitost, která když chce zatlačit na srdce, nepoužívá cukr, bič, kozačky ani falešnou pohlednici útulnýho altánu dětství.

Ve srovnání s domovskou kapelou Girls Against Boys je to stylový úkrok jinam a nahraný i s (vesměs) jinými muzikanty. Proti hlučnému, dvojbasovému post-punku Girls Against Boys je hudba PS rozsvícená a decentní, neváhá si zadat se smyčci nebo piánem, aby zněla stále komorně. Na splitu zastoupená píseň Start Burning 2 doposud nevyšla, a proti desce Failure American Style je ještě civilnější (a silnější). Post-folkovému tracku dominuje zvláštní vokál McClouda a odměřená, slibující gradace, která se nepřehoupne za hranu, kde to bolí prázdným dojmem.

Aran Epochal předkládá další ze svých pomalých, vábně trudných balad. Podobně jako jeho verze Swastika Eyes je odklapávána jakoby rytmem metronomu a ten obaluje basová figura, neměnná a srdcervoucí, mozek a stroj. Song Jivina si vybral sám McCloud a jde o zimní baladu s pohádkovým aranžmá, které jasně prozrazuje, že pohádka je jen odlehčený mýtus a Aran umí otevřít dveře původnímu. Velmi se nabízí srovnání se sólovkami Vladimíra Václavka, a to hudebně i textově, ačkoliv Václavek v poslední době tíhne k citovkám ne vždy povedeným a Aran je hudebně ještě minimalističtější. Text Jiviny není tak neprůhledný jak některé texty pro Gnu, Aran opět dokazuje, jak je daleko.


Hlínu studí prázdnej vzduch
zkřehlý ruce svázal kruh
rozsvícenou stranou ven
tichý prosby v černym teple u kamen

měsíc se obrátí
Jeníček s Mařenkou se nikdy nevrátí
spící střechy tíží sníh
velký svět roztává na dlaních

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: barbarian folk
Nosič: 7"
Celkový čas: 6:03
Rok: 2008
Vydavatel: Silver Rocket Records
WWW: http://www.myspace.com/paramountstylesnyc , http://www.myspace.com/aranepochal
Seznam skladeb:
  1. paramount styles – start burning 2
  2. aran epochal – jivina

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek