Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

VA

VA

Spalte Brno na prach

autor: maxim horovic | 16. 12. 2008, 15:54:52 | návštěv: 4311 | reakcí: 0

Jsou desky normální a pak ty kompletní. Asfalt, obal, buklet plus další bonusy, prostě důkladná práce. Ke kompilaci Spalte Brno na prach, shromažďující hc-punk-grindové party jihomoravské provenience, není list s texty, ale rovnou sešit, kde je toho daleko víc.

Evidence smrti je nezaměnitelná. Na Vrahu sem měl pocit, že jsem ocitl na androšáckém mejdanu v polovině osmdesátek, jen ta muzika byla o něco rychlejší. Evidence smrti totiž hraje crust punk, ale vokál je dramatickým recitativem, sdělnost na prvním místě. Netradiční, ale celej večer bych to nedal. Mimikry na vyšší rychlost.

See You in Hell zastoupeni pouze jedním válem, nederou se a dávaj prostor, ostatně je to zcela v duchu věcí, které dělaj. I když jsem jejich starší věci zrovna nevyhledával, teď se sbíhám: výborný text, klepačka i melodie, kytarové smyčky – Průzkum bojem. Mac Gyver hrají ten hc-punk, na kterým jsem vyrůstal a teď už mi moc neříká. Jenže Mac Gyver maj zlomenej punkovej kolovrátek, maj svářečky a čekaj na přísun šrotu. Nápadité, melodické, ale ne lacině odhadnutelné, vokál trochu připomíná hymnický ráz Insanie, hodně chytlavých riffů a bicí jako kameny ze svahu.

Další tři smečky na první straně už ječej v jinym tempu. Brutální a sebedestruktivní Age of Death, krutý grind na dva zpěvy a s dobrými texty, na zeď sem si napsal verš „genocida citu“.The Loudest Silence Never Heard s anglickým textem a zastřeným zvukem, rychlé hardcore, nástroje a zpěvy jako by se klátily prostorem a pak se slijou, můj osobní objev.

A Festa Desperato, klasici jižního HC s heslem „Oslav svý zoufalství“, nad kterými stále visí otazník další existence. S hostujícím bubeníkem dva nové vály crustové mašinérie. Konec první strany.

Mladí čírovci Mad Pigs z Brna nejsou přitažliví jen naživo, hrubosrstý hardcore-punk vyzní i z nahrávky, Hajzlové bez respektu. Risposta (tady ještě řve Vápno, v tuto chvíli je z kapely venku) hrne ostrý raw punk, nejvíc mě baví tupý kopák, lepší ze dvou songů jsou Prodané duše: propracovanější, hrubší návoz, sborové zpěvy, tady to cítím. Ovšem jedním z vrcholů jsou Pripyat: Dobryj děň, tavaryši. Mocná, mozkomíšní basa a ženský dvojkřik, song Niederwaldkirchen trvá jen tak dlouho, než vyslovíš jeho název. Ďábelský fastcore, co ti rozbije tlamu. Podobně je na tom Reakce na změnu – pouze dva songy, ale stačí, ryčné, ultrarychlé core.

Mezi nima jsou Core Bastards, názvem evokující rychlopalnou, svinskou drtičku a tak se tváří i afektovaný vokál, ale já tomuhle neholduju, hutný hc-punk v pomalejším tempu, dobře odlehčující druhou stranu desky. Na závěr bonbonek, oddechová záležitost pro milovníky klasické hudby, kteří nejsou na nějaké novinky ani exotiky zvědaví: Zeměžluč.

Ze sešitu doporučuju věnovat pozornost různorodé punkové grafice a taky knihovně Nesehnutí, kde se najde nejedna inspirace.

Jak sem tak poslouchal, uvažoval sem, jestli tady na severu bysme mohli postavit stejně silnej mančaft. Hlavně se hned neser, taky neříkám, že je hc nějaký fotbalový kolbiště, jen čistě hypoteticky. A jo.Kompilace Spalte Brno na prach je k mání za 200kč a seženete ji u některého ze čtrnácti labelů nebo u kapel, co na desce jsou.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hc-punk-grind
Nosič: LP
Celkový čas: 42:51
Rok: 2008
Vydavatel: Hardcore Attack, Insane Society, Phobia, Bažina, Destroy After Use, Člověk, Rauva Turvaa, Garfield, Zero Budget, Papagájův Hlasatel, Psychocontrol, Totalitarism Still Continues, Hellbeat, Codex
WWW: http://www.insanesociety.net
Seznam skladeb:
 1. Evidence smrti - Balancovat na hraně
 2. Evidence smrti - Pro děti
 3. See You In Hell - Průzkum bojem
 4. Mac Gyver - Velká věc
 5. Age of Death - Alcocrust
 6. Age of Death - Cena bezpečnosti
 7. Age of Death - Noise Attack
 8. Age of Death - Ticho a chlad
 9. Age of Death - Bludný kruh
 10. Age of Death - Pohřben zaživa
 11. The Loudest Silence Never Heard - Turn And Fight
 12. Festa Desperato - Na počest hrdinů
 13. Festa Desperato - Džungle ostrých loktů
 14. Mad Pigs - Hajzlové bez respektu
 15. Risposta - Naposled
 16. Risposta - Prodané duše
 17. Pripyat - Niederwaldkirchen
 18. Pripyat - Nemám pochopení
 19. Pripyat - Pro tvoje bohatství
 20. Pripyat - Frustrace a stres
 21. Pripyat - Marná snaha
 22. Pripyat - Chcípni
 23. Core Bastards - Drogová euforie
 24. Core Bastards - Z kravaty oprátka
 25. Reakce na změnu - Neprojdou
 26. Reakce na změnu - Díky
 27. Zeměžluč - Nemám o ně strach

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek