Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Akimbo

Akimbo

Jersey Shores

autor: horovic | 13. 12. 2008, 14:25:20 | návštěv: 4150 | reakcí: 2

Zdálo se, že rockové styly se zotavily nánosem hard rocku a tvrdší bandy na sebe roubovaly všechny druhy metalu, crust byl najednou žádaným zbožím a thrash si znovu dávali za jméno kapely i krasavci z Dogy,a najednou všechno rozleptává a nivelizuje post-rock. Kdo viděl Akimbo naživo, tak si klepe na mozkovnu. Já též.

Nejsem zatrpklý vůči instrumentálním ornamentům, jen se obávám, že ta větev neporoste moc daleko. Tím směrem se vydávají mnozí, přestupují z trasy Hardcore, svezou se lajnou Stoner a zkusí i měkké sedačky na lince Post-all. Možná jen nějak nevěřím na některé crossovery v rámci stylu a je to můj osobní problém. Na druhou stranu: zkuste se podívat na nové desky Akimbo a Lvmen, i když obě kapely jsou jinde. Lvmen chtějí sloučit hardcorovou živelnost i ponurý metal a výsledný hybrid nemá ani jednu hlavu. A Akimbo se vylili jako řeka, což bude zadostiučiněním jedině zarytým tripožravcům Mars Volty.

Uřčitě se můžeme bavit o návratnosti motivů a rafinované stavbě písní i alba a vést debatu až k definici koncepčního alba. Jenže vymknutí věci někdy znamená nečekaný záblesk génia a častěji průser. Obdivuji se sice postupné gradaci a nástupům, které na sebe dávají čekat, nevadí mi psychedelické prodlévání nad rozlitým mlíkem rocku, ale všeho do času.

Vzteklý noise-hardcore bastardizovaný hard rockem se stále odehrává pod rudým sluncem Akimbo, jen je namíchaný s vláčnými dróny a vyjetou psychedelií. Asi hravě uhádnete, jakou rychlostí se odehrávají dva čtyřminutové songy a jak budou vypadat další dva, co čítaj na dvanáct. Něčeho mohlo být víc a jiného míň. Já, naladěný na hluboké ohambí Bixlera-Zavaly a Rodrigueze-Lopeze, jsem u svých. Další můžou mít problém („kurva, nevypnul jim někdo uprostřed posledního válu proud?“ nebo „proč tam pět minut šumí vole moře???“).

Říkám: ano, kdo chce tvrdej být a ohánět se mordou říčnou, musí žrát i trávu, když je před deštěm...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-metal
Nosič: CD
Celkový čas: 46:55
Rok: 2008
Vydavatel: Neurot
WWW: http://www.myspace.com/akimbo
Seznam skladeb:
  1. Matawan
  2. Bruder Vansant
  3. Lester Stilwell
  4. Rogue
  5. Great White Bull
  6. Jersey Shores

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
14. 12. 2008, 20:49:22
že deska není tak špatná, aby nemohla být horší a zároveň není tak dobrá, abych se z ní posral... přibližně

jan
14. 12. 2008, 18:48:39
co tim chtel basnik rict?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek