Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

volcano!

volcano!

Beautiful Seizure

autor: Jer_C | 25. 02. 2006, 13:33:10 | návštěv: 3024 | reakcí: 1

Afektovaná sklíčenost jménem volcano! (malé "v" - počáteční stydlivost, vykřičník na konci - ozdravný křik) pochází z Chicaga a pro svět ji objevil sympatický londýnský label Leaf.

Představte si maloměstské hračkářství za svitu půlnočního úplňku, do kterého se vkrade vyzáblá postava s rozcuchanými vlasy. Sedne si doprostřed místnosti, pustí hrací skříňku a začne se zaujetím pozorovat vitrínu, v níž uvidí tahací harmoniku. Vyndá ji ven, sedne na starou parketovou podlahu a začne na ni hrát, za chvíli si už i pobrukuje. Jen opatrně, ať se neprozradím. Uhrančivý teskný tón se oknem nese do neudržované zahrady smutku, energie se hromadí a už to nejde vydržet... I wanna scream!

Zasněné emo se spoustou synťákových kudrlinek tvořící snové aranže náhle prudce vybuchuje do noisového běsnění, aby se po čase opět ustálilo do své minimalistické polohy. Hlas, který s přehledem schová Thoma Yorka (Radiohead) do kapsy a ujeté texty, o kterých se Black Francisovi (Pixies) ani nesnilo.

Soundtrack vnitřního neklidu. Neklidu, který se dostavuje po třídenní nespavosti, kdy jen ležíte v křeči na podlaze, koberec je pokrytý prázdnými plechovkami od energy drinků a popelník po vaší pravé ruce přetéká. V televizi běží titulky španělské telenovely a vy si v návalu zoufalé radosti vesele pobrukujete "la lluvia, la lluvia...". Pak ale vypadne signál a z televizoru vychází jen psychedelické zrnění a monotónní pískot o nepříjemně vysoké frekvenci. Najednou vedle vás sedí Syd Barett s Davidem Lynchem a diskutují o překrucování skutečnosti v podmanivou iluzi. Paranoia dosahuje vrcholu a bydlet v šestém patře se v takových stavech nevyplácí. Nikdo vám k tomu místu neukáže cestu, ale rádi se tam vydáte. "Pulling my face in and out of distortion, I blink too much..."

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: emo noise
Nosič: CD
Celkový čas: 55:57
Rok: 2006
Vydavatel: The Leaf Label
WWW: http://www.theleaflabel.com
Seznam skladeb:
 1. Kalamazoo
 2. Easy Does It
 3. Fire Fire
 4. $40,000 Plus Interest
 5. Larchmontt´s Arrival
 6. La Lluvia
 7. Red And White Bells
 8. Apple Or A Gun
 9. Frozen In Escape
 10. Before The Suburbs
 11. Hello Explosion
 12. Pulling My Face In And Out Of Distortion, I Blink Too Much

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Jer_C
20. 06. 2006, 17:34:47
Zítra, to je 21.6. jsou volano společně s Climatizado a River For Sale na pražské Sedmičce. Zase jedna obrovská promarněná koncertní příležitost z mé strany. Hold, 400km tam a zase zpět je překážka.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek