Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Various

Various

DEMOKRACIE 158 "noise crew" COMPILATION

autor: horovic | 2. 12. 2008, 23:24:40 | návštěv: 4232 | reakcí: 6

„Kompilační CD-R mapující kapely, které zahrály na akcích DEMOKRACIE 158 Noise crew.“ Jde o další z činů DIY spolku působícího na Olomoucku (Uničov, Rýmařov, Šumperk a okolí), který se zabývá hlavně pořádáním koncertů, antinazi osvětou, infostánky za práva zvířat, projekcemi a diskuzemi, taky funguje jako hc-punk distro. Jde o volné seskupení kolem kapel SPAD, Kriminalität a Empty hall of fame.

„D158 je spolek přátel hluku, který víceméně vznikl jako reakce na mediálně proslulý teknival Czechtek 2005, události jej doprovázející a celkově na policejní násilí popírající lidská práva a svobodu (pilíře té takzvané demokracie) a hájící především jen zájmy státu a jejich představených, několik elitních vypaseních sviní (viz Paroub`t`ek), jakožto vládců a zákonodárců.“

Hudební záběr kompilace je rozkročený jako maník s napuchlym vocasem, takže tu najdeme hc-punkrock amerického střihu (Empty Hall of Fame), ale i chrochtoidně brutalistní grind (Critical Madness). Obsáhlá sbírka o 41 válech mi připomněla obdivná slova o Napalm Death, když jsme na základce počítali, kolik songů se jim vleze na jednu stranu TDK.

Jednoznačně převažují fast-grindové smečky, drobně nuancované, nátěrová hmota zběsile přilnavá, stačí první vrstva na překryv. Každá kapela je zastoupena jednou až třemi kládami. Upřednostňuju bordel ostravských chlíváků Fido & Company (Disney, Sheeva Yoga), orlovské mohykány Hibakusha a vynikající brutal fast v podání Lycanthropy. Překvapením jsou Šrouby, poněkud pomalejší a hutnější podoba HC.

Za vyzdvihnutí stojí Carnivora z Velkých Losin, jejichž „zpěv“ je už za hranicí čehokoliv biologického, fakticky jsem měl strach. Ačkoliv na grind metal to není nijak zvlášť rychlé, má to osobitou, spirituálně mrtvolnou atmosféru. Velké osvěžení představují slovenské smečky: Mizar s deathcorovým pajcrem Crust to Trust, E330 s maďarskými lidovkami (škoda plechového zvuku) a Untermensch Delux, dvojvokálová crustová ražba.

Kolísavá zvuková kvalita je menším problémem, předností je naopak kartonový obal s potiskem a sepnutý koněm, starý dobrý ruční granát. Uvnitř jsou kontakty na všechny kapely a jejich loga. Celkově dobrý způsob, jak dát vědět o fungování lokální scény, jebáníčko pro všechny vyznavače extrémnějších hudebních poloh.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: pun-HC-metal
Nosič: CDr
Celkový čas: 65:45
Rok: 2008
Vydavatel: Harsh Sound Company
WWW: http://www.harshsoundcompany.cz
Seznam skladeb:
 1. Intro
 2. Critical madness – tonic clonic subsultus
 3. Kohoutek – čip a ocel
 4. Kohoutek – následek
 5. Disney – langt fall (Wolfbridage cover)
 6. Disney – smor party
 7. Hechitera – crack (live)
 8. Lycanthropy – machines of success
 9. Empty hall of fame – false heroes
 10. Šrouby – to, co skryto
 11. Šrouby – maso
 12. S.P.A.D. – není punk jako puk (live)
 13. S.P.A.D. – závodní jídelna (live)
 14. Fasteratu – válka
 15. Needful things – life in lie
 16. Needful things – blind followers
 17. Průmyslová smrt – mechanismus obrany
 18. Průmyslová smrt – nenávidím víc a víc
 19. Proces 4 – bonzák
 20. Proces 4 – rezignace
 21. Proces 4 – stop
 22. Hibakusha – holosmrt
 23. Hibakusha – holomrdi
 24. Mizar – crust to trust
 25. Sheeva yoga – půl měsíc v trenkách
 26. Sheeva yoga – empty river beds
 27. Rabies – nihil
 28. Rabies – vzteklina
 29. Carnivora – voayer
 30. Carnivora – fucking libidity
 31. The coccots – bordel
 32. The coccots – demokracie
 33. E330 – féktelen mentális pusztítás
 34. E330 – világ bank
 35. E330 – total bastards komárno hardcore
 36. Sin aliento – vítězství prázdných duší
 37. Sin aliento – uvězněn v pasti systému
 38. Jezus crust – animal
 39. Untermensch delux – človek
 40. Untermensch delux – životy
 41. Outro

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 6
RadeK.K.
9. 12. 2008, 00:16:57
39 skladeb (intro+outro nepočítám) na 65 minutách je standard, pro ty méně otrlé průměr, a navíc to není podstatné. Důležitý je obsah a ten, dle výčtu kapel, je zaručen!!!

bugata
5. 12. 2008, 15:05:48
Wehrmacht (shark attack) meli hodne pisnicek na dvaceti minutach. pak jeste Cryptic slaughter v tom byli dobri. Dycky me to sralo , protoze co pak se zbytkem kazety. Vetsinou se to dohralo peknyma pisnickama z Vetrniku. Treba Toor - Kladivo na carodejnice, Arakain - Amadeus a tak...

maxim
5. 12. 2008, 13:02:10
bylo to devadesátka. na jedné straně Scum a na druhé Reek of Putrefaction od Carcass. ale byla to kazeta vod souseda, já sem byl na tohle měkkej...

jekot
5. 12. 2008, 11:59:04
bylo to TDK 60 nebo TDK 90?

HSC
3. 12. 2008, 18:08:45
Kua čekal jsem ledacos od kydání hnoje po vysokonosnou chválu, ale tohle jsem fakt nežral!!! Dík :)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek