Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

ARAN EPOCHAL / UNKILLED WORKER

ARAN EPOCHAL / UNKILLED WORKER

split 7"

autor: horovic | 24. 11. 2008, 07:43:41 | návštěv: 6344 | reakcí: 0

Nesly se různé hlasy. Že Aran Epochal (Adam Nenadál, Gnu) sólově nikdy nevydá dlouhou desku a bude střílet jen splity s vyvolenými. Taky se nesly hlasy, tvrdící opak. Ať už půjde o vyjádření vztahu k malým vinylům, o zásadový koncept nebo o fámy, jisté je, že jsou tu tři malá splitka z dílny Silver Rocket a ty nastolují směr, rozšiřují bitevní pole.

Netušil jsem, že jeden z konstruktérů SRR má hudební choutky mimo Gnu, proto bylo překvapením, když jsem narazil na jeho myspace profil. Řeknete si umírněná verze domovské kapely. Taky si řeknete: kolik lidí osloví tohle podzimní basové matiné? Mají SRR opravdu vstřícné publikum, jak doufám? Všechno, na co jste se báli zeptat, zůstane utajeno. Splitko je málo, chci víc.

Na dvouhlavém formátu se songy navzájem konfrontují a Aran moc dobře věděl, proč první kolaborace bude právě s Torrem (Wollongong). Když dáte dva podobné songy, budou se přebíjet, jakmile ustřelíte stylově moc daleko, do úzka otevřený posluchač nezareaguje. Jenže tihle dva se dobře znají a vědí, jak pracují.

Malej život obsahuje všechno, co obdivuju na Gnu: úspornost, tlak, text. Basová figura se dokola opakuje, jako když krouháš kovový zelí, tlumený zpěv pomalu sází: „z malejch dnů / z malejch dnů se skládá / malej život / odkládám co se hroutí / malej život / tikot strojů který řídíš / cvrkot práce kterou šidíš / malej život“. Takhle položená črta má ostrý hrany a nutí. A když to vypadá, že se nic dalšího nestane, vystřelí dechy. Malej příběh, velký věci

Torr coby Unkilled Worker vystupuje nepoměrně déle, s kytarou a sám se kovbojsky roztahuje na pódiu už pár let. Song Illusion of Nation je z těch, co zaujmou, zneklidní a podmaní. Rozeznělý elektronický (?) motiv, co se blejská na hladině podvědomí a vytváří prostor pro zpěv, teskně hučí tmavý témbr Torrův, odhodlaný, a kolem rozhazuje cákance elektrické kytary, až youngovsky osudové. Neobyčejná, krásná balada krajiny, která vede za smrtí.

Vyrovnaný vztah, oxymorón.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: songwriters
Nosič: 7"
Celkový čas: 6:07
Rok: 2008
Vydavatel: Silver Rocket Records
WWW: http://www.myspace.com/aranepochal , http:// site.unkilledworker.org
Seznam skladeb:
  1. unkilled worker – illusions of nation
  2. aran epochal – malej život

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek