Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Mood

The Mood

Make Us Wonder

autor: maxim horovic | 15. 11. 2008, 14:05:20 | návštěv: 5315 | reakcí: 1

Babice, Uherské Hradiště, špička tuzemského indie rocku, taky Have a nice day crew a pořádání koncertů, DIY a respekt, aktuálně nové spojení s malým labelem Absent Hour a deska Makes Us Wonder, třetí (čtvrtá) v pořadí. Poslech a otazníky.

Jistě, Bleeding Rain je vlajková loď, hit přesný a rozparáděný jako povedené setkání. Tohle je typ songu, o kterym se kapelám zdá, spoutává a nemíří pod pás, ohraje se, ale za dlouho. Jenže The Mood mají s Landmine Spring nejen společná hraní, podobně jako oni tady nemají publikum, ne kolik by si zasloužili. To jsou kecy, co? Nevim co si kdo zaslouží, nejsem bog a odkdy se svět otáčí podle justice for all... Mají co chtějí, můžu je milovat jak chci, ale zástup ze sebe neudělám, skvělej indie rock je trojsloví bez zázemí, většina nechce nic skvělýho, natož indie, možná rock rozvařenej do vesnický prdelanky nebo gulášek vopepřenej šlehačkou smyčců.

Run out of luck je už rádiovka se vším všudy, korunovaná sborem, je to happy a je to milé, na hraně, ale snesitelné, potrava pro R1 a snad brzo nezrušené Wave. Dávám přednost načepýřené Key, to už jsme zpátky mezi Antelope a This Ain´t Vegas, abysme se drželi toho, co u nás je možné vidět.

Instrumentální Sugar, rozvlněná jako věčná očekávání Southpaw, nesladim, ale zákusky můžu. A tohle směřování se projevuje i dále. Chytlavé kytarové linky, sampl pronikající vyšívanou dečkou, jen na tři stehy, libový zpěv, co by mohl přitlačit více, a když se to stane, zachvěju se vzpomínkou na Dirty Pictures. Průzračné, krásně čitelné songy s vyhrávkami, které nenudí, slunečný zvuk bez harampádí (Ježek) nechává vyniknout jednoduchost písničky.

Takže se jemně zmítám, řikám si Ty krávo tadle holka je až moc pěkná, takový já vzájemně neničím, takovejma se nenechávám zmást, zajímavost musí mít šerednej pruh přírody, ty pěkný sou kojený zrcadlem a maj konstruovanou bolest, tam nejdu. Jenže tady neuhnu. Pocket magic je přístupná komukoliv, dobrý popík a I do have no control mě vrací zpátky k The Mood, jak si je představuju, jak bych je chtěl. Jenže láska je vždycky o dvou polovinách, lavuju a vraždim.

(Stejně jako krásný booklet Anežky Hoškové.)

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 26:10
Rok: 2008
Vydavatel: Have A Nice Day Crew, Absent Hour Records a Can Tattoo
WWW: http://www.themoodmusic.com
Seznam skladeb:
  1. Intro
  2. Bleeding rain
  3. Run out of luck
  4. Key
  5. Sugar
  6. Release me out
  7. Out of box
  8. Pocket magic
  9. I do have no control
  10. Left behind

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
T.
23. 01. 2009, 11:25:29
Maxime, měj bys už s těma drogama brzdit. Jako jo, dobře se to čte, ale abys neulít někam, kde už tě těžkou budou chytat...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek