Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Xiu Xiu

Xiu Xiu

Women As Lovers

autor: maxim ho | 28. 10. 2008, 16:15:30 | návštěv: 4138 | reakcí: 0

Po loňské dvojsešlosti coverů a remixů (Kill Rock Stars, 2007) je tu nová deska zdatně a očekávatelně navazující na předešlou tvorbu. Women as Lovers nepřináší celkem nic nového, ale pole obdělávané Xiu Xiu je natolik bohaté, že se není čeho obávat. Písně, které by mohly být stejně dobře (neo)folkové i popové, kdyby je dělal někdo jiný, nástrojové spřežení velkorysé, od smyčců přes banjo, piáno, vibrafon až ke zvonkohře, elektroniky všude plno, Cpt. Beefhart proniknutý Psapp.

You are pregnant you, you are dead přinášejí hlučný jam elektro-akustický, páření průzračných melodií s noise, jako by Stereolab propadli životodárnému stihomamu po věčném neštěstí a ty svoje elektronické cukrkátka zazdili hlukem.

Pak tady máme zuřivou demontáž japonských hudebních motivů, funkční skládka multikulti smetí, tichý nátlak místo zpěvu a bitva nástrojů a zvuků, Child at Arms. Ačkoliv všude prosvítá noisové nutkání a narušování čistých tanečních úkroků, přesto je letošní Women as Lovers nejpopovější, jakkoliv to může znít divně. Schází záměrně vyprázdněné nebo extrémní mezihry a všechny písně koketují s melodií velmi vstřícnou, jako milenka, kterou musíš hladit a zahrnovat ji něhou, ale zároveň máš nůž, provazy a vteřinové lepidlo lásky, protože kurva všude je tolik bolesti, že se jí nedá zbavit, nedá se ji ani vyhnout. Jistě, pop je to značně churavý a nikoli rádiový, přesto v porovnání s předchozími deskami je patrný posun od experimentální sebetyranie k popu života.

Album je pevně svázané a ani ne tak vypjatým vokálem hlavní persony Jamieho Stewarta, který tentokrát ustupuje hysterické poloze a útočí neklidným šepotem. Obě podoby nejlépe vystihuje majstrštyk In lust you can hear the axe fall, který mimo jiné ukazuje, jak se dá využít patos skoro-smyčců a pompéznost přetavit do nebeského inferna. Tam už sedí Antony a jeho Johnsonové, ale ti vábí na svobodnou zahradu nesmrtelných kastrátů a bolest v jejich podání je projevem duševního transsexualismu, zatímco XX pečují o své sado-maso reálně a pozemsky, hot pepper.

Jak říká klasik: „Jsi chorá, růže má!“

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie-rock-tronic
Nosič: CD
Celkový čas: 43:49
Rok: 2008
Vydavatel: Kill Rock Stars
WWW: http://www.xiuxiu.org/
Seznam skladeb:
 1. I do what I want, when I want
 2. In lust you can hear the axe fall
 3. F.T.W.
 4. No friend oh!
 5. Guantanamo canto
 6. Under pressure ( feat. Michael Gira )
 7. Black keyboard
 8. Master of the bump
 9. You are pregnant you, you are dead
 10. The leash
 11. Child at arms
 12. Puff and bunny
 13. White nerd
 14. Gayle Lynn

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek