Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kocheech

Kocheech

Zpičizvuk

autor: maximilián hrobovitz | 19. 10. 2008, 15:54:25 | návštěv: 4786 | reakcí: 14

Tak jsem to konečně viděl i naživo a věci se mají, jak jsem tušil: ten zvuk vůbec neleze z piči. Škoda, biotektonické koncerty mám nejraději. Kytara a bicí, dohromady jim to ladí jen občas, ale evidentně na to kálí, jak sympatické, dneska se všichni snažej sázet na souhru a to je dozajista cesta do prdele.

Kocheech se tím pádem zatím nerozpadli, což bych si přál, nejlepší kapely jsou ty mrtvé. Kytara dostane v krabičce takovej zvuk, jakým řežou zimní dřevo Future of the Left a jako levičácká svině jen směle přikyvuju. Hovím i kytarovým onaniím veskrze efektovaným, doposud vše v pořádku, trocha vojetého bustru mě vždycky dostane.

Pochybnosti mám o bubeníkovi, hraje toho až moc, do dvou vět tisíc slov, skoro nedá vydechnout dalším členům kapely, kecy o tom, že méně je někdy více a že když někomu jebeš ženu, tak někdo jinej jebe tu tvoji, jsou na hovno, když je sádlo na paličce, je třeba ho rozmáznout. Za bicíma je shrbenej, jako kdyby hledal šprcgumy, jenže v první řadě je jen lajna buzíků a ti kontrolovanému sexu neholdujou.

Síla Kocheech je v délce songů (kolem jedné minuty a jsou unavení jako kdyby jeli z Vendryně) a v neodhadnutelnosti. Navíc to vypadá, že se navzájem snad poslouchají, chtěj si přihrávat, na fotbalové dožínky jsem nikdy moc nebyl.

Aby jste měli obrázek, hudebně je to někde za hranicí indie rocku, punk mixlej s drzým post-rockem a dohromady noise, vypadaj trochu jako bratranci od Pelican, ale leze jim z těch drátů zvuk hutně hrubosrstej, žádné lízání akademických poštěváků, jestli to řikám dost jasně. Celá ta muzika je dobrá, intenzivní, nemyslim nic jako „spíš normál“, dobrá jako suchej chleba na prahu mongolský pouště, jo k mongolům maj blízko, možná by se měli propagovat jako „mongolskej zpičizvuk, angažované hc brojící za práva odvěkých pastevců“, takovoudle imidž nemá nikdo. Květnatí jinoši převážně hezcí potřebujou ošlehanější výraz ksichtu, lolitky letí na jizvy, dvojčuráky a zapařený eros, středověká estetika a mrdání během prvouky.

Blues? Toho je tam jako šafránu, teda pokud je šafránu pořád takovej nedostatek jako za časů prvních nositelů slov, planeta jde sice do hajzlu, ale tak nějak se všechno zlepšuje, všude čápi, divoké kachny a pstruzi, pokud ještě dolezou raci, tak jdu za klausem, rozbiju ti knedl kurvo, i kdybys měl pravdu, hrubá síla není řešení, ale ty tvoje moudra už nejdou vystát, hovnožroute. A Kocheech? Dvojdechý experiment se řine jako hrnečku vař, hodili by se jako předkapela Sic Alps, i když nejsou lo-fi, ale lofani.

Tolik psychoanalytický esej o Kocheech a domovském labelu Máma mrdá maso, ať se na to dívám z kterékoliv strany, prostě si tu matku neumim představit, slováci říkaj hyperkokot a já jako bych tu byl jediný normální...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: nojzpičokore
Nosič: CD-R
Celkový čas: 15:52
Rok: 2008
Vydavatel: MMM (máma mrdá maso)
WWW: http://www.kocheech.wz.cz/
Seznam skladeb:
  1. tajemství čísla 091
  2. buchty s bříchama
  3. plody dlouhé zkušenosti
  4. drtička na čokoládu
  5. lesby mají rybí monopol
  6. vkurvena staňa
  7. fake bus driver
  8. tužka na oči

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 14
hh
30. 10. 2008, 00:20:16
Aby jste měli obrázek, hudebně je to někde za hranicí indie rocku, punk mixlej s drzým post-rockem a dohromady noise

co to psalo za debíííllláááááááá

Maurüna
22. 10. 2008, 17:24:30
pičo parádní recenze, asi miluju kocheech

mejskal
20. 10. 2008, 19:07:06
kochech poseri-a-le christ dotek absolutna

robotica
20. 10. 2008, 13:17:17
jinak kocheech kratky zmateny awberah me nijak nenadchli a le christ super

maxim
20. 10. 2008, 12:42:25
věřim, buď klidný

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek