Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

31Knots

31Knots

Worried Well

autor: maxim ho | 9. 10. 2008, 23:08:40 | návštěv: 4026 | reakcí: 1

31Knots, nejsnáze zařaditelní do indie rock segmentu, odjakživa přesahují svůj rámec, od hardcore po math rock. Alba jsou skládaná z dlouhých, mistrně gradujících rockových songů a naproti tomu úsečných prskavek nebo zvukově přemítavých kakofonií. Ale nikdy tu nebyl samoúčel, ani samohana. Aktuální Worried Well následuje.

Knoti vždycky pracovali se zcizujícími elementy. Ač základní rocková trojice, nástrojů a zvuků je víc. Zacyklená elektronika a klávesové modulace, nevděčný minimalismus, dark ambient. A Worried Well není výjimkou. Hned na úvod takřka country nadílka, pak industriál nebo noisové mlžení, dětský sbor, temný pulzní sampl. Přiléhavé bastardizování, ověřený rukopis – budem se bavit o originále?

Posun: Haege není ve zpěvu tak úpěnlivý, dřív byl schopný hodit hlas jako desku a skákat po ní co umíněný smrkáč plný pravdy. Pres zůstává, muzika jako přesýpací hodiny, ale teprve vokál z ní dělá muziku kategorie Mám tu poselství. Haege je rockovej kazatel a na koncertě, až si spotí armádní dres a vodbržděná drezína jeho fanatickýho pohledu vám přejede okál, budete vědět svoje, budete znát i to jeho.

Odtud i spřízněnost s Modest Mouse, Isaac Brock tlačí podobnou kárku jako Joe Haege, potulní vypravěči staronových zpráv. Pramení tu výsledný smutek, worried well, zármutek a nasrané spočinutí, nová mobilizace.

Zaslechneme podezřelé souvislosti, třeba z čeho taky čerpají Arcade Fire a podobné retro kartičky. A překvapivě vás napadne, že by si mohli střihnout duet s Tori Amos, to když se piáno vydá nečekaným, poklidně baladickým směrem. Taky si zlehka zatančíme s muzikálovým číslem Strange Kicks, ale domnělým vrcholem zřejmě zůstane Statistics and the Heart of Man, polní zákop a zimní noční padající obloha.

Deskou napříč vede math rock, "Ladies/ Yes/ Are you ready?/ Yes/ Alright now who can tell me the universal rule of thumb?/ Kill or be killed", math life. Bez patosu a bez poluce, zvládnou zamávat smyčci, aniž by ztratili slzu a přestala téct krev, TV on the Radio – mtv dio.

Chcete vědět, jestli tu maj další Man Become Me? 31Knots není nylonová panna, kterou strčíš do skříně, takže ne. Za to je tu Upping the Mandate, ve které Haege krade na mocnou projížďku Goldfrapp, povídá jí o značkování labutí a nutném zániku krásy. Bere za srdce...

Informace

Žánr: indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 43:44
Rok: 2008
Vydavatel: Polyvinyl
WWW: http://www.31knots.com
Seznam skladeb:
 1. Baby of Riots
 2. Certificate
 3. The Breaks
 4. Something Up There This Way Comes
 5. Take Away The Landscape
 6. Strange Kicks
 7. Opaque
 8. Worried But Not Well
 9. Compass Commands
 10. Statistics and the Heart of Man
 11. Upping the Mandate
 12. Between 1 & 2

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Jakub
13. 10. 2008, 09:45:43
Ty vole, v patek na Sedmicce kazal hodne slusne!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek