Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Drama Jacqua

Drama Jacqua

Rubix Cube

autor: horovic | 8. 10. 2008, 22:20:08 | návštěv: 4967 | reakcí: 0

Drama Jacqua. Prvotní nadšení z (kdysi) nového stylu (drum´n´bass) obsahuje všechny oblíbené ingredience, přirozený drajv a blyštivé pasáty, lehké melodie nečekaných nástrojů, zároveň další taneční odnože, breakbeat, trance, dub. Jako když jsem v továrně viděl Liquid Harmony a byl mrtvej nadšením, k tomu samplovanej raggamufin a nášlapnější Zion Train. Takový je otvírák Witchcraft a jak nemáte rádi retro, tak se vrhnete po starých deskách. Začínáme.

Passion´D Flower jako sestup sklepením, agresivnější jungle s chladně křapajícím mikádem beatů, klávesy neodlehčí, všechno jen ne souhlas, sto hlav a tisíc rukou. Jungle Remedy pokračuje dolů. Rozbitý Leftfield ztratil prostorovost, zádumčivá je leda chvilka s nikotinem, tady se díváš vlevo vpravo a máš co dělat, abys uhýbal, eskalátor do podsvětí, negro. Drama J. klidně opustí party rytmus, zakloní hlavu a polkne pastu prozíravých, tma uvnitř. Vynoří se ženský vokál a zvuky se ocelově drobí, ambientní příšeří se ptá, kdo má strach a černá smetana nenajde svý bílý mlíko. Jungle rozmetá vidiny a pak je všechny začne znovu mísit. Závrať, ohňostroj.

Spider je popová výduť. Průrazný ostrý motiv snadkláves zvoní po kytaře, živá basa a drumplechovky, pod kůži leze sám a chytře se drží tříminutové stopáže, předchozí záděry končily na osmi minutách. Bobble Up s echem Prodigy, voodoo people a bumerang domorodého halekání. Vrstvení. Je vám konečně jasný, že drum ent bejs není oč tu běží, druhej plán obsahuje masu zvuků, která se loudá nevědomím a čeká na obrysy. Ve chvíli prozření už je to jinak, nezávazná drampádi a nebezpečně veselá trubka, šerostíny jsou zapomenuty a kdo není najetý, nedostane snídani.

Titulní Rubix Cube metá ocasem, rozjezd a la KLF, pak ztracený housle a podivné klekání, nevíš jak to chytit a z který strany přičichnout, jako probuzenej neandrtál. A v půli vyraší skvělá brejklajna, budeš tančit jako posraná bába od Charmse, korunovace trubkou a závěr v hukotu smetí. Nejsložitější záležitost, nejlepšího pomálu.

Dream Broker jde po nu-jazz pláži, metličky se potloukaj sněhem blán a poklidné klavírní linky propadají basovým mostěním. Je čas na zvukotěsnění, syrová elektronická kuchyň nabízí přehršel domáckých zvuků i melancholii flétny, sonickej instalatér nikdy nespí. Někdo trpí a ostatní vzpomínaj.

A tak je to vždycky: máte čistou hlavu a nejlepší úmysly, ale nejlíp vám dělá nervní rytmus a polámané údery, když je mlha černá a dá se krájet a znenadání ji pročísne smyčec nebo jiný lidumilný kvil. Album končí v pokoutných rozích densflóru, záchvat se ztratí a křeč je projevem lásky, osamocené porozumění netančí v páru, zábava chutná po zákusku, ale skutečné spojení křičí výbojem. Rubikova kostka není symbol.

Drama Jacqua aka Thom Herian a jeho Rubix Cube, deska shrnující tvorbu let 2003 – 2007, Drama Jacqua a jeden z mála objevů domácí elektronické scény, Thom Herian jako bicí, kompjůter i klávesy inlajn, Drama Jacqua a přísliby.

Informace

Žánr: progressive jungle
Nosič: CD
Celkový čas: 57:29
Rok: 2007
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.dramajacqua.com
Seznam skladeb:
  1. WITCHCRAFT
  2. PASSION´D FLOWER
  3. JUNGLE REMEDY
  4. SPIDER
  5. BOBBLE UP
  6. RUBIX CUBE
  7. DREAM BROKER
  8. RET SYM PRAYER
  9. EN BOSQUE
  10. MOCK JOKER

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek