Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

TV on the Radio

TV on the Radio

Dear Science

autor: horovic | 27. 09. 2008, 21:10:54 | návštěv: 3833 | reakcí: 1

TV on the Radio jsem si zamiloval tak, že jsem si obarvil triko na růžovo (měla to bejt fialová) a pokreslil ho jejich slovama. A to dělám jen hodně výjimečně, infantil. První deska druhá deska, nádhera nevyslovitelná a obrazivá, štěpná reakce rozkoše, první prstění zrajícího těla, nenapodobitelné souznění, kde pop smutku je lahodně provázen noisovou tmou. Aktuální Dear Science postrádá obojí, vojet pop se dá, ale vždycky tě to dojebe.

Ačkoliv mě to nijak netěší, mám dojem že TVOTR si to právě s popem chtěli rozdat, páku s Coldplay. A v tom případě jsem tu špatně. Family Tree bratru přes tři minuty češe smyčce klavírem a když je té šlehačky kopec, pustí tam bicí, echa a rádobyvazbu. Nevim, co se děje, vždyť se přeci snažím fotrovatět a na koule si tetuju: POP IS BIG FUN.

Golden Age ostatní sice převyšuje, nebo je chytlavější, ale Bowie z ní čouhá jak z boty slamák. Krapet zalykaného rapu, ani honosné smyčce a bohaté aranže na tom nic nezmění, gradace a melodický zlom všecko zradí, tohle přeci ne. Triphopovou rytmikou podložená Love Dog má zasněnou atmosféru, která vždycky byla nosnou tyčí jejich nebeské hudební haly, ale opět se rozlije do smyčcové tahaniny a křičí o smrt.

Solidní Red Dress šlape, ale tam, kde byl dříve noise, tam jsou dechy, špinavé funky. Nechci být ten, co brečí po včerejším faku, bestie skučící něhou se vykláněj do silnice mýho vědomí, ale ne každá má rajskou závitnici. TVOTR vyzkouší hiphop, funky, pompézní pop, elektronické odnože a vcelku indie rock, ale tihle přeci nemusejí brát košík na stokrát osahané?

Dobře, ve výsledku je to snesitelný a obhajitelný indie pop a je mi jedno, nakolik jsou desky celistvé. Jenže TV on the Radio, to je jako celoživotní iluze lásky, která musí, musí trvat a všechny ty zlomeniny důvěry a rozchody jsou jen přitakáním věčné pravdě, byť mučivé. Cit, který skončil? To samozřejmě ne. Spíš poslední strana příběhu...

Informace

Žánr: indie pop
Nosič: CD
Celkový čas: 50:28
Rok: 2008
Vydavatel: DGC/Interscope
WWW: http://www.tvontheradio.com
Seznam skladeb:
 1. Halfway home
 2. Crying
 3. Dancing choose
 4. Stork and owl
 5. Golden age
 6. Family tree
 7. Red dress
 8. Love dog
 9. Shout me out
 10. DLZ
 11. Lover´s day

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
bugata
30. 09. 2008, 15:10:47
rajská závitnice ??? no tyvole :)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek