Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Qui

Qui

Love´s Miracle

autor: Job | 7. 09. 2008, 20:45:16 | návštěv: 2162 | reakcí: 0

V dusárnách máchaný uši občas řeknout DOST! A vzápětí se v mozku rozsvítí nápis KLASIKA. Nejde jen o uklidňující atribut, požaduje se šťáva. Dychtí se po flexibilnosti, časové dostupnosti a předevšim prosakující skvrně obyčejnýho šílenství. Může to bejt cokoliv, ale hlavně ať to hraje. Peleton je to širokej a tak občas necháte někoho spadnout do soutěsky zapomnění, jinému podáte záchranné lano. Pak se to samospouštěcí mechanikou začne projevovat i v lenivě převalující se šedý kůře mozkový. Poslední mentální kulajdou ke snězení je láska (na několikátý poslech). Zázračná láska. Láska pod mikroskopem světáckýho znalce, vystavovaná na odiv formou každodenní projektovatelnosti. Promiňte, základy. Ale když už se odpíchnete od představy garsonky ovlivňující věčnej akt bratrský spřízněnosti s kundou, ten svatej grál zvanej jménem KLASIKA se začne plnit. Tohle neni hraná vulgárnost, pod jejíž vlajkou stagnuje moderní civilizace. Tady jde o souznění hudby s textem.

A aby toho nebylo málo, tak je tu David Mňau. Ptá se (řekl bych tý samý ženský, o který se tak neopatrně zmiňuje v úvodní filozofický tříminutovce Matt), jestli neni v tý černý moc oplácanej. Sám si odpoví, že je, ale dali byste krk za to, že tim se to vůbec nevyjasní. Krásná bomba mezi oči přichází v poslední půlminutovce Gash. Jen sportovně orientovaný vyšinutci tušej, že v čase, kdy to už nikdo nečeká, se Mattovi vymknout obě zápěstí a vypůjčenej dlouhej vlas se kroutivym pohybem sveze k zemi. Nejsem si vůbec jistej jak, ale písnička Freeze dosahuje nejvyšší možný úrovně demence. The Jesus Lizard se měněj z hologramu na klucí krev a mlíko, jen si tam musíte místo Duana představit to usměvavý růžolící prasátko s neposednými prstíky. Yowova litanie zabírá, tramvaj nechápe, proč každý jeho dvojznačný "goddamn handsome" odkejve ten slepec bez hole z protilehlý tramvajový sedačky. Snad ševelení lidskýho generátoru citoslovců, snad prohejbající se obraz akrobatky na ocelovejch lanech držících po hromadě masivní konstrukci mrakodrapu...

Ať už je tady zakopaný cokoliv, musíte to vidět a vyčerpat na to veškerou svojí slabost. Ironie v praxi, skalpel akčního humoru. Drtivá pravda o cirkusových praktikách. Nikdo tomu neujde. Smrt = zlatá. Snad by všechno bylo jednodušší, kdyby tyhle kalifornský modernisti navrtaný na neskutečně vymletej proud minneapoliskýho podzemí a chicagský pece nesložili A #1. Ale oni hodili udici bílýmu žralokovi. Užívaj si neptunskej tah, i představu, že je něco velkýho polkne a pak se to jima udáví. Mistrovský dílo, ani ne tak dekadentní jako pravdivý. Mocnější než Ona není nic. Přiznaná barva na rubu kalhot, přenoska ryjící pravěký umění do nejtvrdší reality. Experiment temnoty na pozadí plnýho vědomí. Víme, že nic nevíme, ale nebojíme se to blahosklonně odkejvnout. Hojení předelávkama neni vlastně překvapivý, jak Zappa, tak Gilmore a spol. jsou zdaleka nejoblíbenější pilule proti propadání do hlubokejch děr altrockový nudy. Nakonec jsou to písničky Qui, kdo vyhrává nad libovolnou "chceme bejt jako..." pachutí. Jinej svět, jiný obrábění, úhel náhledu. Vrní z toho šakalení, zároveň teče cukrářská poleva.

A nakonec – předposlední Přepásání. Chtít bejt dospělej nestačí, musíte mít i odvahu čelit přirozenosti. Přeříkavat si mantry intuitivního života. Bejt celej a zároveň bdělej daleko od svýho Já. Že by nějaký poselství Love's Miracle? "Močime na umění, dáváme přednost žízni žití."

Informace

Žánr: alternativní rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 39:21
Rok: 2007
Vydavatel: Ipecac
WWW: http://ipecac.com
Seznam skladeb:
  1. Apartment
  2. Today, Gestation
  3. Gash
  4. Freeze
  5. New Orleans
  6. A#1
  7. Willie The Pimp
  8. Belt
  9. Echos

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek