Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kaspar von Urbach

Kaspar von Urbach

Selfbondage

autor: horovic | 31. 08. 2008, 21:46:34 | návštěv: 7338 | reakcí: 3

Zapřahám ohnivého koně, ať hříva plane planinou lásko má, tmy není nikdy dost a pekelní tvorové úchylného sexu mají kukly Ku-Klux-Klan. Ne, pohled dovnitř nikdy neskýtal příliš nadějí a mladí bohové míří na děsivá výsluní. Kaspar von Urbach – jedna z nejzajímavějších formací, které jsem spatřil minulý rok. Úkaz.

„Bondage je milostné svazování za účelem většího prožitku při sexu způsobeném adrenalinem vzniklým při omezování pohybu, zraku, řeči či sluchu. Pokud vyznavač bondage nemá partnera tak si pomocí speciálních postupů snaží přivodit stejné pocity bezmoci a dráždění jako při klasické bondáži.“ (KvU to udělají za vás, úsměv stočený do kozelce.)

Intro a majestátní zpěv, citace a ozvěny nevědomých myslí, strach rozmočený nekonečným zatměním slunce, kazajka nepoznané, netušené emoce, šepot a bytosti. Jenže hluk sám o sobě je teplý a dá se v něm schovat. Jakmile nastoupí ticho, chodbou projde datel kroků a přinese kůly bolesti, klid před elektrickou bouří.

Fóbický ambient a noise industriální kmitočet, ostré zvuky, vzpírající se slechy, laboratorní zkoumání a nutnost nahodilého. Proti Napalmed příliš rozjímaví a vedle Do Shaska! nemají rytmus. Skladby oživené vokálem jsou „rockovější“, o pomocnou ruku navíc, atmosféra se ale nestává o nic snesitelnější. Na koncertu si do zad pustili makabrózní film Begotten, neuvěřitelný tlak. Zážitek, po kterém přehodnocujete pohled na věc, otřesné. Prvorozená, rituální a všeplatná záležitost. Tady už neplatí žádné líbí-nelíbí, tadle kytara ujížděla nebo mezihry sou moc dlouhé... Když civíte na řezničinu porodu, neptáte se, jestli si felčar zastřihl nehet.

Kaspar von Urbach jsou prorostlí starym kovem, železný morek a elektronická krev, modrá a smradlavá, elektrolyt, zajatci prastarého dvora se vším tím haraburdím, které se nehodí na nic a na všechno, staromódní šmejdilové a sajbrfakeři túnovaní, kombinace původního matroše a manipulovaných samplů je to, co umějí vrchovatě, mistr světa ve žraní rzi a sraní chromovaných okapů. Mračnou oblohou schází vrtošivý blesk, je pomalý jako devítikřížková bába a znamená jen jedno. Země bude nakrojena, čas přestal.

A závěr? Nikde nic, po nikom nikdo nepřijde, klid před ničím je ještě hrozivější, ale nejde o mrtvou matérii, rodí se nový zvuk...

Informace

Žánr: noise
Nosič: CD
Celkový čas: 44:49
Rok: 2008
Vydavatel: KLaNGundKRaCH
WWW: http://kvu.wz.cz/
Seznam skladeb:
  1. E.C.P.
  2. Nausea, my dear
  3. FM – SW – MW
  4. That stuff
  5. Selfbondage
  6. Almost at the end

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
RadeK.K.
9. 12. 2008, 00:34:49
Dobrá deska! Moje recenze v 'Hlukavce ' č.2 na www.bandzone.cz/fan/hlukavka

Kripl von Unten
3. 09. 2008, 11:24:08
Jenže zpěvák KvU trpí musofobií a má nejdelší kočku na světě...

otyleJ droL
2. 09. 2008, 22:08:38
Moji pískomilové jsou silnější než krysy Kašparů! Toť není bezduché zvolání nýbrž bujaré vyzvání nastééééééééééééééééééééééééééééééč!!!!!!!!!!!!!!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek