Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

czosnEk

czosnEk

Maras

autor: horovic | 20. 08. 2008, 21:31:28 | návštěv: 6347 | reakcí: 0

Agilní polský label NNNW, fungující už od roku 1989. NNNW – „Nikt nic nie wie“ – Nikdo nic neví. Tomu říkám název firmy, vláha nadhledu a sebevyjádření vedle všech těch významynabitých anglismů. Co na to CzosnEk? Podzemí a stará punková škola. Jen houšť.

U NNNW mimojiné vyšla i poslední fošna vrahounských Co-Ca, v jejich distru můžete zakoupit v našich krajích nevídané DVD Live in Tokyo 2003 teplických klasiků Už jsme doma. Styky s naší scénou jsou pravidelné, jak dokazuje např. vystoupení na Vrahu po boku veleslavných Oi Polloi.

CzosnEk nejsou žádní nováčci na polské scéně, dohromady se dávají v průběhu 1997 na rozvalinách kapel Ulica a Insane Scum. Prošlo si cestou jako nemálo kapel, punkové brázdy, noise-punkové bloudění a přičichnutí ke crustu. Na konci lajny je hardcore kombinované s metalem, nijak originální, ale taky ne stokrát omletá, prostě intenzivní nakládačka podle osvědčených vzorců.

I když na první pohled vypadá czosnEk na metalový band, hudba je to pohříchu punková. Kytary jsou kovovější a bicí hutnější, ale metalové riffy jen komentují sdělný punkrock, dokonce alternativa se dere ven (Pod wulkanem). A není jí pomálu. Z bustrované mlhy se čas od času vynoří různě vysoký a drsný štěkot vokálu a ozřejmí tak platnost „normálního“ zpěvu, album se odehrává ve středním tempu. Jsou ty samozřejmě výjimky (minutová téměřgrindovka Jabol), celek je však složený z pozvolna sekaných punkových a znělých metalových figur.

Očití svědci (nebo ušití?) mluví o tom, že s příchodem dvou nových kytaristů muzika czosnEk získala na tvrdosti, razanci a nasranosti, já bych řek, že šuplíky zapadly do svých přihrádek, stroj zapředl. Bolestné a bolestivé texty v polštině spolu s proměnlivými vokály a velmi funkčními melodiemi před nás kladou přístupné a zadírající se songy, které nepostrádají agresi, naléhavost a melodickou přímost.

Za pozornost stojí buklet s anatomickými malbami uznávaného komiksového tvůrce Michała Arkusińskiego a taky dark electro-punkové remixy z dílny Tomhet, Hercklekot a Gintera Nojmana.

Informace

Žánr: HC-metal
Nosič: CD
Celkový čas: 43:09
Rok: 2006
Vydavatel: NNNW
WWW: http://www.myspace.com/czosnek
Seznam skladeb:
 1. Depresja
 2. Idiota
 3. Mezczyzni
 4. Pod wulkanem
 5. Pirat
 6. Inaczej niz v raju
 7. Jabol
 8. Zle znosze wesolosc
 9. Mr Mucha
 10. Zniwiarz
 11. Trupy
 12. Czarne znicze (remix Tomhet)
 13. 13 LES DES (remix Ginter Nojman)
 14. Sam (remix Hercklekot)
 15. Andrzej i Kasia (remix Hercklekot)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek