Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

M.D.C. / Riot Cop

M.D.C. / Riot Cop

split

autor: horovic | 14. 08. 2008, 07:37:42 | návštěv: 3580 | reakcí: 0

Znamenitý zásek Valachovy Malárie, dvě americké party, z nichž minimálně jedna má etiketu „legendární angažované HC“, milovníci občanského klidu, míru a policejních sborů. Jak se mu to povedlo? Netušim, nepátrám, smažím. Zvláštností je tu hned několik, hudby taky dosti.

Souputníci Dead Kennedys a spoluzakladatelé HC hnutí ze San Franciska, toho času Portland, kmeti s duší věčného punkera. M.D.C. a různý výklad zkratky, proměnliví a stále nekompromisní. Multi-Death Corporation, Millions of Damn Christians, Metal Devil Cokes, Magnus Dominus Corpus a samozřejmě Millions of Dead Cops.

Na svém kontě mají nemálo desek i pracovní výluku v druhé polovině devadesátých, zestárli možná, ale provokovat se jim chce pořád. Na tomhle splitku se prezentují nečekaně akustickým punkem s výrazným country feelingem, má to varlata a řádně napucovaný, kdo by si nezazpíval jejich hymny: „Let's kill all the cops and throw 'em in bags / Set it on fire on a pile of rags / Time for a little anarchy on the streets / Doesn't really matter if we all get beat“.

Převeselá muzika se zabijáckými texty, poněkud netradiční country americké noční můry. Ležérní a zdánlivě ledabylé songy, nad kterými lze plakat radostí nebo se řehtat té přirozenosti, se kterou zpívají o věčné anarchii. Podávat takovéhle texty s agresí a mladickou nasraností s sebou nese velkou propast patosu a provoplánovosti, kterou ne každý přeskočí. Zvolit unplugged country jam kořeněný sborovými refrény – to vás posadí na prdel.

Další uniformovanou kapelou jsou Riot Cop. Navazují na M.D.C. v hudbě i proti-postojích, co čekat od bandy, která o sobě říká: „RIOT COP, Little Beirut's Urban Political Street-Fighting Outfit, Is A Surf Punk Trio Straight Out Of Old Town District In PDX.“ Existují „teprve“ sedm let, tvorba a život jsou úzce propojeny. Členové různých radikálních hnutí za svobodu zvířat a země (ALF – Animal Liberation Front, ELF – Earth Liberation Front), antiglobalizační a protiváleční aktivisté, protest je můj čin.

Středně rychlý punkrock připomínající Dead Kennedys a to hlavně zpěvem, Al X je jako Biafrův bratr. Riot Cop jsou stejně jako M.D.C. součástí portlandské scény, ale nečekejte zvuk a drtivé nasazení takových Detestation, což je jedna z kapel, která dala vzniknout Riot Cop (vedle Warmachine a Atrocious Madness). Uhrančivé, hutné a uječené HC je nahrazeno punkrockem spíš ostrovního střihu. Místo běsu důraz na textovou sdělnost a „hitovost“ (v tomto ohledu doporučuju track Rockets).

Společné CD korunuje obal, na jedné straně s Bushem na elektrickém křesle, na druhé působivá fotomontáž s nastoupeným vojskem a černým andělem v kápi, názvy kapel jdou do kříže...

Informace

Žánr: country-punkrock
Nosič: CD
Celkový čas: 34:25
Rok: 2008
Vydavatel: Malarie
WWW: http://malarie.eu
Seznam skladeb:
 1. M.D.C. - Let´s Kill All The Cops
 2. M.D.C. - Going Nowhere Faster Than You
 3. M.D.C. - Corporate Death Burger
 4. M.D.C. - To All My Friends
 5. M.D.C. - It Can Happen
 6. Riot Cop - War Hero
 7. Riot Cop - Katrina
 8. Riot Cop - Prairie Fire
 9. Riot Cop - Rockets
 10. Riot Cop - Bring The Guns Home
 11. Riot Cop - Conspiracy
 12. Riot Cop - Ungdomshuset
 13. Riot Cop - Statement of Purpose

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek