Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Elektročas & Fetch!

Elektročas & Fetch!

split

autor: horovic | 27. 07. 2008, 15:47:54 | návštěv: 4465 | reakcí: 1

Vinyl jako bílej asfalt, jednoduchej obal, černá šrafovaná grafika, fakta naražena: Jámor a Ježek.

Elektročas. Pořádná a obřadná variace na Amandu Woodward, čas elektrických pavučin už visí ve větru. Song Errantry in a Circle se rozjíždí poznenáhlu, brousí stejný riff a vyčkává na vertikálu blesku. Když uhodí, hřmí post-lvmenovskou epikou, krajina se otevírá. Táhlé a zdánlivě poklidné emo-core, o kterém jsem si myslel, že postupně u nás mizí, navíc bych ho nehledal pod záštitou SRR. Tím nechci říct, že hradečtí králové jsou polomrtví zpátečníci. Komu je tahle strana nepádným důkazem, ať zkusí nový vál Disburden (na myspace), předzvěst podzimního alba, dá-li bůh a odvrácená strana kamene.

Fetch! Ti jsou naopak do stříbrné krokve jako dělaní, originální padělatelé neošumělého noise rocku, lyssí wolloni na planetě gnu. Ovšem brousí už od počátku milénia, žádný čerstvý výhon, větev zaříznutá, dlouhé roky jen zkoušeli. Po demo nahrávce z roku 2005 je tu song Kiasu, taktéž zřejmé avizo před deskou, pokud je nezahubí jejich nerychlost. Kiasu je z těch lakoničtějších textů, z těch nejlepších. „Na tebe už nemám žádný místo / jsem teď hrozně rychlej / a chci mít všechno pěkný / a samozřejmě čisto“.

Dvě kapely z nadějných, s nimi ještě možná Sulk, Zkouška sirén a Cocoon, pokud zůstaneme ve stejném suterénu. A co Děti deště? Ty maj svůj chlív...

Informace

Žánr: noise-hardcore
Nosič: EP
Celkový čas: něco pod deset minut
Rok: 2008
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://www.fetch.cz; elektrocas.czechcore.cz
Seznam skladeb:
  1. Errantry in a Circle
  2. Kiasu

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
crack
27. 07. 2008, 16:16:19
bomba

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek