Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Social Party

Social Party

Kde nic neni ani smrt nebere

autor: helmut horovic | 20. 07. 2008, 22:27:53 | návštěv: 5276 | reakcí: 1

Opavská formace Social Party funguje v různých obměnách od roku 2003 a nyní se ustálila na sestavě: Crack (kytara, zpěv), Iljič (bicí) a Radek (basa). Stylově se posouvali od „grungecore“ přes pop-grunge až k současné podobě, kterou označují jako alternativní rock´n´roll s punkovou filosofií. Vydali dvě dema: Zrcadlo (2005) a Strašení pod slunečnicí (2006).

Na novém disku Kde nic není ani smrt nebere jsou slyšet všechny vlivy. Grungeová rozpolcenost a enormní nasazení, místy až popový smysl pro výraznou melodii i alternativní tendence osmdesátých let, vzpomenul jsem brněnské destruktivní klasiky Ještě jsme se nedohodli (ještě dnes mimořádně koncertují).

Vypjatá vokální poloha je v zajímavém protikladu vůči hledavé, zadumané rockové alternativě. Nástroje se potloukají, aby se zničehonic vzňaly, roznětka bustru nebo melodický zlom. Na druhé straně jsou tu lehké, dokonale vypsané hitovky fixem tenkým a rychlým. Řekněme, že křižujou cestu Vypsané fixy, ovšem v období jejich garážové etapy (než rádiově zmutovala do spotřební hladké mouky). Tyhle songy jsou dobré pro pestrou stavbu a rytmus desky, Social Party nevypadají, že by se chtěli vydat jen tímhle směrem. „Jak vyznat se v zrcadle?“ To nevim.

Ze zpěvu Cracka můžeme vyčíst ovlivnění americkým grunge, cedí naléhavá slova špinavou nasraností, uvěřitelný a civilní. Jsou tu slovní hříčky („Vypadá jak tlustý Des Capreaux“), symbolika (Velký černý kohout) i útočné slogany (Asocial Apartheid), všechno jsou to sociální, provokující a tepající slova často ve formě makabrózních podobenství.

Pochmurný alternativní rock s výrazným punkovým podložím je typem muziky, kterých tu není moc. Social Party nabízejí otevřenou a osobitou variantu, zrající a vyvinutou. Číhej ten krok, tady smrtka neuspěje.

Informace

Žánr: alternativa-punkrock-grunge
Nosič: CD
Celkový čas: 34:28
Rok: 2008
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.socialni.borec.cz/
Seznam skladeb:
  1. Dlouhá bílá nit
  2. Kabaret
  3. Kde nic není ani smrt nebere
  4. Des Capreaux
  5. V bordelu
  6. Královna
  7. Asocial Apartheid
  8. Kohout
  9. Pěst

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
crack
21. 07. 2008, 19:05:29
web je www.myspace.com/socialpartytheband
děkujem za recku!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek