Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Jay Diesel

Jay Diesel

Život napsal sám...

autor: maxim horovic | 17. 07. 2008, 08:13:46 | návštěv: 3603 | reakcí: 0

Co bych vykládal, uvnitř bukletu pozemský trio naleštěnejch sportsmanů v hypermoderních teplákovkách, co ještě nepoznaly rychlost pracího bubnu, stejně jako jejich značkový kecky nešmukovaly pochcanej asfalt. Nemám problém, stylizace je odvěký divadlo a kuci vědí, co se sluší, erb „jay diesel“, psanej text a zamyšlenej borec, boreček, na nohavici „69“, řikám nahlas „jo“ týdle poloze, sme na jedný lodi, rád si poslechnu někoho, kdo mrdá do kruhu, jedině takhle to nemá východisko...

Něco klasických klišé, co mají rádi všichni fellaz: jsem nejlepší a můj rap nemá konkurenci („Do piče sem jak bomba časová“, Diesel rap), měl sem těžkej život cestou nahoru („... benga mám v piči“, Kdo prožil ví), s partou kalíme jako zvířata (Drink team). A taky zamyšlenější songy (Stojíme pevně) nebo nečekané výlevy (Ženy). V tomhle tracku jako by si JD vzpomněl na kočičí kolaborace s Gipsym, který svedl nastřelit R&B, aby ti to stáhlo tanga, tady jde o intimní vyznání, na úder je vždycky času dost.

Song Stojíme pevně, Kontrafakt a zničehonic jsme o level výš. Klavírní linka, hutný beat, skvělý zvuk, flow, ta jejich zkurveně přesvědčivá dikce, faleš smrdí zdechlinou a tady je značkovej parfém, kontraúder, vždycky něco víc. Další features jsou až na výjimky očekávatelný, tuzemskej průměr si honí tlamu, masta masta falus, PIO Squad chtěj přesvědčit dvojveršem „máš plnou verzi, nebo spálenou kopii / máš v ruce zlato, nebo zajíce v pytli“, ať žije přiblblá proklamace, seru na správnou myšlenku, čekám řádný slovo a ne prázdnou větu. Wich se tasí s tím nejočekávatelnějším podkladem ze svý manufakturky, libej rytmus líbá europop, sem ulepenej a nikde žádnej ručník.

Výborné produkce v několika rukou: hutný a špinavý Dtonate, krystalický, jemný a nápaditý Kino 505, nádherně diskotékový Acemen aka Mr.Lahodný a opět nejzajímavější Opia. První poslech řiká brácho, todle je další jen další deska, nic novýho, nic starýho, co nemám, to si nepamatuju, ale časem se vytahujou barvy, obtahuješ tracky a ty se vyjevujou, vytůněné produkce, čisté, odlité zvuky a jasná řeč, jeden celek.

Dieselův rap není nejvýraznější na scéně, nenápadný, ale pevný a přesvědčivý. Kunnyho nezajímá makabrózní komiksová stylizace a taky nechce být ostrej jako nový dláto, vulgarismů nemá nejvíc, hostovačky nepřehání, stojí v závětří, ale je ho slyšet stejně jako ostatní. Až přijde blíž, bude vážnej adept.

„Tak to pochop, pochop / rap nemůže dělat každej kokot...“

Informace

Žánr: hip hop
Nosič: CD
Celkový čas: 63:25
Rok: 2008
Vydavatel: xproduction
WWW: http://www.myspacecom/jaydieselworld
Seznam skladeb:
 1. Z první střely
 2. Diesel rap
 3. Stále vpřed
 4. Kdo prožil ten ví
 5. Retrospekce
 6. Na stagi
 7. Drink team
 8. Utrh zmrda
 9. Je to jen tvůj boj
 10. Ženy
 11. Tak žijeme my
 12. Smrt všem Fake...
 13. Jsem vs. nejsem vs. jste
 14. Vyložený karty
 15. Jseš v hajzlu
 16. Stojíme pevně
 17. Pojď se mnou
 18. Díky

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek