Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Atlantic Cable

Atlantic Cable

Darwin Avenue

autor: Jer_C | 26. 01. 2006, 23:20:28 | návštěv: 4121 | reakcí: 4

Každý rozchod nechá na duši šrámy. Čím byla láska větší, tím jsou rány hlubší a déle se hojí. Slepé potemnělé uličky starých časů bývají zrádné a není radno se v nich zdržovat příliš dlouho. Během chviličky je cítit mrtvolný zápach. Tyson Cosby si je toho zřejmě dobře vědom. A pokud museli kultovní noise šílenci Squall zemřít, aby Atlantic Cable mohl žít, nejedná se v žádném případě o (sebe)vraždu. Jde jen o potvrzení evoluční teorie.

Vývoj jde kupředu, ale tempo je vražedné. Po dlouhém drogovém večírku si organismus potřebuje odpočinout. Stačí zpomalit, zklidnit a nastartovat regeneraci. Cosby nejspíš není typem člověka, kterého baví lelkování. I v rámci relaxace dokáže pracovat a vytvářet neotřelé hudební artefakty. Poetiku večerního sezení nad sklenkou vína zná už z budapeštských vinných sklepů. Teď si však tuto melancholii vychutnal i s několika pražskými přáteli a dal tak vzniknout multiinstrumentální kolekci Darwin Avenue. Ta vznikla během devíti večerních sezení a jejím poznávacím znakem je střídmá rozmanitost.

Z nahrávky je cítit velká životní zkušenost pramenící z mnoha cest po světě, kterými Cosby prošel (k natočení věrohodné bluesové skladby to přeci jen chce mít něco za sebou). Taktéž je třeba pochválit všechny zúčastněné hosty, kteří svým umem dodali nahrávce patřičný šmrnc. Cosby & spol. mají vskutku vytříbený vkus. Žánrová i textová stránka je velmi rozmanitá. Zároveň však vše zní autenticky a důvěryhodně. Intimitu alba umocňuje i způsob jejího zaznamenání - Dada Ocalan použil při nahrávání pouze jediný mikrofon.

Pozornost si zaslouží i samotná témata textů. Moderní technologie, geologie, archeologie a nostalgická historie, ale třeba i reakce na aktuální válečné události. To vše můžete na albu najít. Na druhou stranu se není čemu divit. Ono, když se v jednom studiu sejdou tak rozmanité typy lidí jako např. student filmu, archeolog, doktor, dispečer, reportér BBC apod., nemůže z toho vzejít jen tak něco obyčejného.

Darwin Avenue je osobní a důvěrnou výpovědí, která však nezklouzává k žádným žalostným výlevům. Svět je drsný a fňukání na něj neplatí. Evoluce nepřešlapuje na místě. Nechcete-li zakrnět a zůstat trčet na periferii, zavátí prachem minulosti, musíte se s ní vydat na cestu. Darwin Avenue se jeví jako ideálně zvolená trasa, na které se nemusíte bát, že šlápnete vedle. A pokud nemáte odvahu, vězte, že Cosby je zkušený průvodce, kterému můžete důvěřovat.

Album seženete u Starcastic.

Informace

Žánr: alt.country blues folk atd.
Nosič: CD digipack
Celkový čas: 49:29
Rok: 2006
Vydavatel: Starcastic Records
WWW: http://www.atlantic-cable.org
Seznam skladeb:
 1. You are Hydrogen and Helium
 2. Space-Station Mir
 3. My Toy Ray-Gun
 4. Heartfelt-Geology
 5. Radioactivity (a love story)
 6. We Dirty Few
 7. The Ballad of the Soldier’s Wife
 8. The Colonel to the King
 9. New Astronomy
 10. Pills
 11. Better than Gin
 12. Lullaby for Lenin and Disney
 13. 3 Weeks at the Circus
 14. Public Persona
 15. The Porn Star Stops to Think
 16. Dreams of Night

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
Jer_C
27. 01. 2006, 14:05:46
ČTENÁŘ: Chtělo to trochu něhy do toho rádoby chlapácky-drsnýho prostředí... ale souhlasím s tebou, príma country to rozhodně je...

Wesy: na živo by mě Atlantic Cable hodně zajímal. Zatím jsem neměl tu čest, snad se s Darwinem v brzké době uvidíme...

ČTENÁŘ
27. 01. 2006, 08:49:48
Velice kultivovaná recenze na velice povedenou desku....Moje recenze by zněla : "Príma country!"

Wesy
27. 01. 2006, 07:21:06
Deska je skvělá ale na živo je Atlantic Cable o dost drsnější, ale co zpívá a hraje tomu se dá věřit, je to smirek duše!!!

ci5
27. 01. 2006, 00:34:44
hmmm co sem to slyšel poprvý pod točníkem tak sem tomu propadnul...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek