Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

D2ti de3t2

D2ti de3t2

Love And Piss

autor: horovic | 1. 07. 2008, 21:56:30 | návštěv: 6037 | reakcí: 2

Čas, který procházel, nejednou mluvil o tom, že D2ti de3t2 do toho praští tak, až to vyreje žlaby do asfaltu. Stalo se, nebe močí modrou krev a nová světová strana se dere na svět. V době honosné svou natvrdlostí jsou tu živelní ranhojiči a vyslanci zjizvených lásek, love and piss, píčo.

Sborový ritus nočních dřevorubců, umírají těla a někdo musí křičet. Rozumět je jim jen občas, ale slova mají svou platnost, Bugrr je z těch úderných básníků třeskutých a hybných metafor, klade koleje a miny, tvrdá, ale plynulá jízda. Mýtotvorná. „Nad blokem sutin / ozvěna čeká / čenichem pátrá / bez člověka.“

Jenže tam, kde uvažujete o zvukové čistotě bordelu a hladkých drátech ostnatého noise rocku, tam vám D2ti de3t2 na hrb kladou zdánlivě nepřehlednou, syrovou a hustou nálož. Jako by chtěli zůstat věrni svému dávnému, industriálně noisovému začátku, s nímž je pojí i hostující Herr Kolliner. Přebuzené kytary a hluboké bahno, takhle znějí koncerty s mrtvým zvukařem a ne studiovky, staří Gnu. Zvukový prvočinitel a za mrknutím lavina, kulové razidlo, vrt tunelu. Ale ne ten čistý a progresivně technologický, spíš klasická silová ražba, dynamit a ocelové beranidlo.

Bugrrova poetika dávných, a stále platných časoprostorů, aktuálních mikromýtů není vzdálená těm Nenadálovým. Jsou však uchopitelnější, musíš obracet a čistit hlínou, svítí jasně a tajuplně. Je to tam, „kde není hlas / nevzniká otázka“. Stejně jako dalším hlavám klanu SRR je jim vlastní jisté obrazoborectví, které ovšem u DD nepotřebuje hůl ironie a vědoucího pošklebku. Hrnoucí, magmatická slovesnost, „první nádech / s měkkou lebkou / obrys krajin / s rovnováhou křehkou“.

Bourek v tvorbě bukletů pokračuje dále do hlubin obrazů, tentokrát temné, nezřetelné pozadí posázel novým fontem, zřejmě inspirovaný písmeno-číselným značením kapely.

Vše začíná valivým songem Odprostit (text Fildy), příznačným vymýcením lesa, buchar bicích a stroje kytar, „nový stromy maj stejný znaky“, zapři se o zeď, jejich láska má jen druhou stranu mince...

Informace

Žánr: noise rock
Nosič: CD
Celkový čas: 44:14
Rok: 2008
Vydavatel: Silver Rocket
WWW: http://detideste.freemusic.cz
Seznam skladeb:
  1. Odprostit
  2. Duna
  3. Otázka deště
  4. TNCDDP
  5. Jsme teď 3
  6. Gottavila
  7. Matka země
  8. Chlív náš
  9. Sestup
  10. Tetsuo

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Výtěr
4. 07. 2008, 09:19:22
... hawk ...

T.
2. 07. 2008, 19:55:28
to by mě jako zajímalo, co by k tomuhle chtěl ještě někdo přidávat...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek