Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Clinic

Clinic

Do It!

autor: horovic | 30. 06. 2008, 20:09:24 | návštěv: 3419 | reakcí: 0

Clinic stáli na úpatí mého poznání, až po nich jsem zahlíd !!!, The Rapture a další floutky, kteří mě zavedli k LCD Soundsystem. Sebedestruktivní melancholie Velvet Underground v kombinaci s curtisovským post-punkem, nádavkem dlouhé repetitivní linky, které nepouští. Taneční a truchlivé, Suicide a The Fall, dance macabre dneška je veselý, kde nejsou hodnoty, tam morálka smrdí patosem a nikdo není víc než bytost skoupá na smysl.

Dlouho jsem nemohl nové songy vybalancovat, snad že mi chyběl ten dekadentní odér, snad že se zahleděli hlouběji do rockové historie a já byl zvyklej na svý. Jistě, Clinic byli vždycky typičtí používáním polorozpadlých shoegaze kláves a taky klarinetem, který jim dával podivný názvuk klezmeru. Jenže teď je tu folk, country ozvy a šedesátkový poprock, to snad ne, obracím se na klinickýho boga. Post-punk je už málo, bereme vše od nepaměti, jakejkoliv žánr ponoříme do hluboký rokle psychedelie, nic nebude jako dřív. A pak, když se ze tmy stane jasné příšeří, jsou tu Clinic ve své staronové kráse, milenci živelných tanců smutku. A vzápětí mizí.

Po třech čtyřech deskách jako byste se museli rozhodnout, jestli si udržíte rukopis a styl a ubráníte se nařčení, že jste stále stejní nebo hůře, vykrádáte se. Anebo vykročíte jinam, pokusíte se zmutovat vlastní rodokmen, povolíte uzdu podbízivosti nebo zamíříte k eklekticismu. Anebo to zabalíte. Franz Ferdinand, Muse, The Beta Bands.

Nástrojové obsazení a stavební prvky Clinic zůstávají stejné, přesto už to neni barák, kam bych si šel pro vlídný pohled a medikament. Vzdali se punkových nástřelů, opustili sebeničivé melodie i důrazný rytmus hypnózy. Všechno zjemnili a rozvařili a čekají, že nové přísady zaberou. Do It! je sice výše než předešlá Visitations, ovšem na první tři desky zdaleka nemá. Schází ji sevřenost, přesvědčivost, přiléhavá chytlavost a sebejistota. Zůstal svébytný zvuk a nepřehlédnutelný vokál Ade Blackburna, který si nezadá s neradostnými novovlnými posly.

Jenže co s tím, proč být vděčný za jednotlivosti. Tohle dělám u těch, na kterých mi pramálo záleží. U milenek chci víc, vroucí náruč a srdce nerozbité myšlenkou nabízím, za trochu lásky proseděl bych celou věčnost.

Informace

Žánr: post-punk
Nosič: CD
Celkový čas: 33:00
Rok: 2008
Vydavatel: www.clinicvoot.org
WWW: http://www.clinicvoot.org
Seznam skladeb:
 1. Memories
 2. Tomorrow
 3. The Witch (Made to Measure)
 4. Free Not Free
 5. Shopping Bag
 6. Corpus Christi
 7. Emotions
 8. High Coin
 9. Mary & Eddie
 10. Winged Wheel
 11. Coda

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek