Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Alloy Mental

Alloy Mental

We Have Control

autor: maldoror | 23. 06. 2008, 20:54:26 | návštěv: 3604 | reakcí: 6

Jedna z nejlepších desek minulého roku, bezpochyb. Žene se vlna, ale na jinou pláž, trendy bikini jsou pro jiná těla. Digitalism, Justice i všechny ty nu-rave kapely jsou masakrovány mentálně i fyzicky, ležérně a mimochodem. Alloy Mental je konečně nekompromisní a svěží kapela, o které jste chtěli vědět, ale báli se zeptat.

Chemical Brothers na svym začátku, vykolejené sanitky plné nových mrtvol, moderní doba – moderní nemoci, beat co zatluče do zdi čtvero ročních období, mám rád debilní vobrázky, menuju se Vilém Chcán a nehádám se. Jestli chceš němou odpověď na to, čemu řikaj nu-rave, poslechni God Is Green a jdi se přebalit. Tadle špína není čistá a násobilka patří do druhé ligy. Humus, hustej a smradlavej, obrovský lejno horkej kebab, když daft, tak punk.

I Am našlo stopu LCD Soundsystem, ale hned ji pustilo, chytím si vlastní krev, hromado neštěstí, I Am. Budiž pochválena zlořečená chemie, špetka trance nic nepokazí, když narkotika, tak ty rychlý. Úporný, dunivý techno rytmus a zlidšťující klávesový motiv, zabalené v sonickém pláštěnce, hutné, tvrdé, do hrobu tě doprovodim ironickým It So Silent. People Are Strange začíná v orbitalovských kružnicích, ale brzo je opustí, přidají drive a bordel Audio Bullys z dob, kdy jim všichni věřili, kružnice jsou zpátky, stejně jako atmosférická echa.

Proti beranidlovým beatům je tu široký prostor zabydlený melancholií, protiklady se přitahují a vokály, rovněž nečisté jako periferní pervitin, frázují přesně: Stick It In Your Neck. Slogany a plné věty, až dojdeš k titulní skladbě, hoď na sebe montérky a plastickej štít, maká tu tunovej rozbrus a ten nezastavíš. Hey Boy, Hey Girl, vidím ti to na vočích, jenže chemický bradrs skládaj rádiovou fešandu, zatímco AM dusaj hlínu a tlučou under.

Gotta Love je pro zamilované, jen tvoje holka bude unavená dříve než řekneš Až se příště svlékneš, musim se pořádně podívat, tvý obrysy jsou ve mě vypálený jen letmo. Techno hymnus, oběh napumpovaný adrenalinem, zdrcující perpetum, až padneš, bude to naposled.

Chemickej proces rafinace dávno známejch kovů, Primal jsou Out of Control, Alloy Mental zase We Have Control, první se kroutěj podle popovýho slabikáře, druzí vypustěj náboj a pak už jen sledujou doznívání tlakový vlny, blankyt proti špíně. Seš tím, koho miluješ, Gotta Love je hymnus nevyzpytatelný lásky, ritus musí pokračovat a verbalizovanej cit je naředěnej vývar.

Informace

Žánr: electrolyt
Nosič: CD
Celkový čas: 74:58
Rok: 2007
Vydavatel: Universal
WWW: http://www.alloymental.co.uk
Seznam skladeb:
 1. Alloy Mental
 2. God Is Green
 3. I Am
 4. So Silent
 5. People Are Strange
 6. Stick It In Your Neck
 7. We Have Control
 8. All Weathers
 9. Gotta Love
 10. Seconds
 11. Fortunate One
 12. Light

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 6
Koci
17. 07. 2008, 21:12:49
ale ne, dobrý to je !

w
27. 06. 2008, 12:52:55
slang ne, sorry...proste bud a nebo sem myslel...zdar

mal
26. 06. 2008, 14:58:16
ale máš recht, taky mi tam něco nehraje, jen sem zatím nepřišel na to...

m
26. 06. 2008, 14:54:32
i když vlastně tady žádný slang není...

m
26. 06. 2008, 14:52:33
neurazí, musí to jít obojí, i když tady to třeba neklape...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek