Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Enon

Enon

Grass Geysers ... Carbon Clouds

autor: horovic | 18. 06. 2008, 20:50:10 | návštěv: 4346 | reakcí: 1

Nejzábavnější deska minulého roku. Že mě tlama nebolí, nej používají jen nanomrdi a citoví deprivanti, běž si ho změřit úhelníkem a číslo si ulož do mobilu. Enon vás nemusí nutně zajímat, abyste se mrkli na cestu, kterou urazili. Slyším to! Že prej vyměkli a začali popařit... Jo, taky mám pocit, že tohle musí rozveselit každého, ale to nic neznamená. Zatím nechodí do solárka a nehladí si kůži vyšlechtěnou niveou, každé ráno laté a bazén, šetřím si dech i lak svýho voskovanýho těla, lidi rozlišuju na poskoky a vometáky.

Melodie té nejvyšší kvality, ohromnej grep nasáklej živočišnou šťávou přírody, nejseš ulepenej, prýštíš. Colette, hit číslo jedna, krutě zkreslená kytara a poškubaná basa, nic nezakryje ten potenciál, prosákne přes každou garáž. Dr. Freeze, hit číslo dvě, v takové formě uděláte parádu i ze zvuku spadlejch vajec. Prdítka, fichtly, brumlátka a čudlíky, oslava muziky, všechno kvete, sou tady kolotoče a papá Dezider má tu nejrychlejší housenkovou dráhu v dějinách mlíka. Máš čas?

Řízný punkový nášleh Peace of Mind, indie houpák plný chtivé koketérie Sabina, dirty chlív Law of Johnny Dolittle nebo Those Who Don´t Blink, velmi rychlá jedovka, noise punk. Jejich štrapáce není nesrovnatelná s výboji epileptického noise-folkáče Becka. V tomhle levelu už nejsou začátečníci ani komety.

A pak je tu Pigeneration, indie rockový loupák, skvostná electro-punková mrdanička, líbezný vokál ostrej jako Oureen Ishi tě bude opakovaně loupat jako cibuli, jde to na dřeň a nebudeš chtít přestat, každým veršem se svlíká a hned oblíká, neuvěřitelnej, nepřekonatelnej striptýz duše, seš jen svazeček emocí, chudokrevná zelenina bez voleje, schválně kolik vydržíš.

Jako mnozí ostatní sají z post-punkových ňader a neklidně odbíhají, rozechvělé kytary krvavé Valentýny a přilívaná špína božské píči Peaches, zastíraná éteričnost Goldfrapp, surreálný hory čekají na zlomený kamzíky.

Dostat tenhle materiál do ruky někdo s okem naběhlým dukátem, hned by je hodil do bělidla a přidal disko a smyčec. Enon ví, kam až mohou zajít a čím zavání močůvka. Nebyli by to oni, kdyby jejich přítulné písničky nehrály přebuzenými barvami, efektory, bustry a rozmanitým bordelem zvukového vesmíru. Ubylo kakofonie a deska je sevřená jako stydlivé hýždě na homovečírku. Už si nebudete říkat, který vokál máte raději, dvě strany jedný hlavy.

Dotkni se a pojď, šáhni dovnitř jako smrdutý pohan, tráva hýří jarem a uhlíkový mraky odměřujou dálku deště.

ENON (USA, Touch and Go) + VAS SZUSZANNE, 25. cervna v Palaci Akropolis

Informace

Žánr: electro-indie-punk
Nosič: CD
Celkový čas: 35:59
Rok: 2007
Vydavatel: Touch And Go
WWW: http://www.enon.tv/
Seznam skladeb:
 1. Mirror on You
 2. Colette
 3. Dr. Freeze
 4. Sabina
 5. Peace of Mind
 6. Law of Johnny Dolittle
 7. Those Who Don´t Blink
 8. Pigeneration
 9. Mr. Ratatatatat
 10. Paperweights
 11. Labyrinth
 12. Ashish

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
peta karlec
24. 06. 2008, 22:38:18
bla bla bla...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek