Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sporto

Sporto

One Minute Cardinal

autor: heřman hrma | 13. 06. 2008, 23:19:47 | návštěv: 4889 | reakcí: 0

Gymnastická mašinérie napomádovaných zevloidů nebezpečně nádherných vyběhla do další tělocvičny, těla maj kluci čistý a naběhlý, stříkaj šarmem a zpívaj o světě plným touhy. Máte na to, jim sekundovat? Diskofilie je nemoc, ale bez vyrážky. Jste klidnější?

Ano, Šampon je sexychtivý a žádoucí, i když se schová za ty svý udělátka a začne prozpěvovat. Sice ho není moc slyšet přes různý echa a filtry, ale je tam sexus, co chceš kundo víc, teskná něha i moderní mrdomam. Nedere se moc dopředu, ale jeho místo nevybarvíš fixem ani nenahradíš mašinou.

Všechno to smrdí new wave, ale to už patří k dnešní době. Bourek nezapře post-punková východiska a předělávka Boys Don´t Cry s hutným basovým beatem je dostatečně obveselující. Sporto shazují různé hudební postupy a nemají ostych před jakoukoliv popovou zákrutou, zdánlivě tupý beat je výzvou a zasněný vokál povinnou rozcvičkou. Sporto nesázejí jen na taneční šroubováky, servírujou i noisové ploužáky, místo pro každého.

New wave a post-punk zalitý hustou čokoládou diska, taky electro a téměř aktuální dance punk, zábavná variace na „moderní“ křížení kytar a elektroniky. A i když nepřicházejí s ničím převratným, v našich končinách je to nutně osvěžující. Vracejí se Bullerbyne, nadšení z nové funk-popové desky nesdílím, rozbalují to Le Pneumatiq, jen aby nezhasli na pražské klubové scéně, derou se Toxique, ale to už jsme jinde. Moimirovi souputníci si šli po svých a MidiLidi jsou hvězdou-nehvězdou, nemají tu excentrickou vervu a tržní tah, zakletí v nádherném planetáriu zahloubané nostalgie a hravého nadhledu.

Sporto sice mají marketingový ostrovtip, jenže nehodlají využít svých početních výhod a náskoku. One Minute Cardinal vychází v limitované edici coby sada all in one, mp3 přehrávač, sluchátka a krabička. Smějou se kompaktům i vinylům, sami sobě. I média si toho všimla, zkusili si zažvejkat v podobnym rytmu, ale protetický ďásno nemá ten správnej vodraz.

Takže je tu kapela, která se baví postpunkovou dýzou a nekouká na manikýru, velkosvět obchodu je mimo jejich obzor a kmen roste. Živá basa a nově i bicí, projekce, plánujou splitko s MidiLidi. Jasný kontrast, krásný pár.

Informace

Žánr: dirty disco
Nosič: mp3
Celkový čas: 46:06
Rok: 2007
Vydavatel: Starcastic
WWW: http://www.myspace.com/sportosupermusic
Seznam skladeb:
  1. Get Me!
  2. Born to Die
  3. Peter Pan
  4. Exfriend
  5. Boys Dont Cry
  6. Example Given 1992
  7. We Will Survive
  8. Eastie Boys
  9. Blank And Blanket
  10. Seventeen

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek