Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Honour Among Thieves

Honour Among Thieves

The Nakatomi Plaza Demo

autor: horovic | 12. 05. 2008, 10:41:35 | návštěv: 3170 | reakcí: 0

Přirozený díl do skládanky labelu Damage Done Records. Vytížení Angláni Honour Among Thieves nám na čtyřpísňovém sedmipalci The Nakatomi Plaza Demo předkládají neodolatelný a bezprostřední mix hc-punk-metalu.

Hravá londýnská pětice, patřící k tvrdému jádru HC, bere život vážně, ví, kde jsou kvéry a kde radost vášně, stačí názvy válů: Now I Have a Machine Gun, Ho. Ho. Ho.; Welcome to the Party, Pal.; Oh My God, the Quarterback Is Toast! a Who´s Driving This Car, Stevie Wonder?

Ne, texty nejsou tak vtipné, jsme u jádra Jádra. („You lost your faith and lost your way Finding strength to face another day.“) Nic to však nemění na tom, že jejich hudební arzenál je nebezpečný a přesvědčivý, jak už jsem dlouho neslyšel. Rodná sestra tuzemských Flowers for Whores, symetrie bdělých duší.

Na Damage Done Records zatím po hudební stránce nejpunkovější věc, kdo ale mluví o punkrocku. Z něho švihají metalové riffy, hardcorová zuřivost, ale taky zdánlivě bezstarostné veselí, za dvojím vokálem armáda sboru, thrash, mosh. Jejich uvolněnost a prostořekost si bere z melodického punku, stejně jako z metalcore, crustu nebo emocoru. Oč méně jsou hutní, o to prudčí a živelnější.

Závěrečný track Who´s Driving This Car, Stevie Wonder? je po zvukové stránce sice horší, demo-liční, na druhou stranu má sílu koncertní energie, kazetová syrovina a démon uvěřitelnosti.

Správně se ptají: „What will you do when the last cage is broken? What will you do when the last soul is saved?“ Ale víme, jak to je, věci jdou pořád dokola a lidem to nešlape jinak...

Takže nezbývá než pořekadlo: Live on your knees and you´ll die on them.

Informace

Žánr: hardcore
Nosič: 7" EP
Celkový čas: 13:11
Rok: 2007
Vydavatel: Damage Done Records
WWW: http://www.myspace.com/honouramongthieveshc
Seznam skladeb:
  1. Now I Have a Machine Gun, Ho. Ho. Ho.
  2. Welcome to the Party, Pal.
  3. Oh My God, the Quarterback Is Toast!
  4. Who´s Driving This Car, Stevie Wonder?

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek