Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Boris

Boris

Smile

autor: horovic | 6. 05. 2008, 07:23:37 | návštěv: 4384 | reakcí: 0

Ve 3.století po Elektrice překročili hranice světadílů neurvalí pátrači Boris. Znalí historických komplexů Black Sabbath, poučeni nešetrnými průzkumy Melvins a vybaveni bojovým rejstříkem Akimbo zhlédli se v noisové tyranii, kterou hodlali dávkovat rukou pevnou a štědrou. Tak se japonští vyslanci se slovanským přízviskem dostali až do podzemních vrstev světa, aby narušili zaběhlou statiku a ztuhlá elektromagnetická pole...

Folkovou psychedelií začíná nový kus země Boris, rituální vzývání Flower Sun Rain je občas přerušeno rádiovým vlněním a kytara zakvílí, jako bychom navštívili jinou část pozemského pekla. V závěru se přeci jen přihrnou kytary a noisová vlna vám zatlačí slzy štěstí zpátky do chřtánu, šetři síly.

Taky mám rád jejich riff-corové dávení, ale čekat jen tuhle stranu, to je jako vytýkat měsíci dorůstání. Chceš nahmátnout pulz přírody, nebo tě zajímá jen vlastní dech? Nech se vést, struhadlová kytara otevírá tmu – Buzz-In. Hardcore východního slunce, nevim co tam vychází, ale jejich paprsky řežou stokrát víc, jestli jsou přehulený stejně jako kytara. Laser Beam je punková nakládačka s jasným hardmetalovým tahem, projížděj tudy Motorhead, jenže Lemmy je brzda a Boris kamikaze. Stoner rockové mečouny chytnete za kapsu a čtete jim myšlenky, zatímco u Boris se musíte spolehnout na instinkt. Silnější kubatůra, mazlavější povrch, divokým smýká blízkost smrti.

Boris se opásali noisovými prvky a vyrazili na zběsilou jízdu krajinou. Složité experimenty s hlukem nejsou na pořadu dne, noisem chtějí infikovat pravidelnou stavbu písně, zušlechtit kvílejícím svinstvem, podladěná je tu kytara, tam zas basa, vokál je zefektovaný neustále, úprk přímočarého songu, utíkáš, jenže jsou tu nakladený emulátorový bomby, kytarové sólo zní jak poslední model brazilský cirkulárky na prahu pralesa, jak si poradit s tím tlakem, My Neighbour Satan, rozkrájej bližního svého vlastními pochybami.

Méně meditativních pasáží než jsme zvyklí, Smile jako vlastní dcera Pink, koncertní provedení slibuje procházku sadem očistce. Boris nezapomínají odlehčit zvukomorné rubání, My Neighbour Satan mává andělským zpěvem a slibuje nesplnitelné. No One Grieve, není čas na pláč v hořící planině, nástrojové party se odehrávají na všežravém noisovém pozadí, konec je na dosah.

Závěrečný, čtvrhodinový zvukový koberec Ka re ha te ta sa ki je nesen vzdušným vokálem, pomalé, uklidňující tempo dává vyniknout nezvyklé baladě, v zákoutí probublávají hluboké tóny a čas od času se přižene ostrý a vysoký řetěz kytary, proti extrému jedině extrém. Podivně vábivý kontrapunkt, zaříkávací skladba, znáš cestu zpět? Láska sice musí bolet, ale co když už to dále nechci snášet? Je pozdě, nemáš na výběr...

Informace

Žánr: hard´n´heavy´n´noise
Nosič: CD
Celkový čas: 48:02
Rok: 2008
Vydavatel: Southern Lord
WWW: http://www.inoxia-rec.com/boris
Seznam skladeb:
  1. Flower Sun Rain
  2. Buzz-In
  3. Laser Beam
  4. Statement
  5. My Neighbor Satan
  6. Ka re ha te ta sa ki – No Ones Grieve

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek