Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nuck Chorris Gang

Nuck Chorris Gang

100% karate

autor: horovic | 30. 04. 2008, 09:42:26 | návštěv: 3598 | reakcí: 0

Crossover to měl u nás vždycky poměrně těžké, garážové kapely se neprosadily a než se rozvinula nějaké širší základna, zanikly i zvučnější jména. Reunion kdysi populární kapely Jolly Joker And the Plastic Beatles of the Universe byl jako astmatický nádech, nové smečky, orientující se na kombinaci rapu a tvrdší kytarové muziky, se raději vydaly směrem nu-metalovým...

Nuck Chorris Gang jsou uvolnění šprýmaři z Brna, kterým se nemění ksicht podle trendy vln. Mají nadhled, ten prezentují: počínaje jejich přesmyčkovým názvem přes přebal aktuální desky (digipack ve tvaru kimona) až k jejich hravému webu. Stylové křížení vzniká přirozeně, spojením hráčů z tak odlišných kapel jako jsou Hoochie Coochie Band a Minuta ticha. Zdatní muzikanti necítí škatule jako překážku, běží napříč a užívají si to. Song Útěk v duchu RATM, Supermarket a la PIO Squad, funkyrocková Plavba nebo Onych, upomínající na Beastie Boys. Hromadu muziky připomíná album 100% karate, nevadí, oč jsou originálnější britské kytarovky? Otázka je, jestli vás zajímají zmíněné variace, jestli hledáte třeba ozvěnu Dog Eat Dog.

Texty mají různou úroveň, komu přijde slogan „nezáleží co máš na sobě / ale v sobě“ objevný, ten má vyhráno. Osobně preferuju spíš zacyklené filosofické refrény typu „kaj kaj kaj / jsou ty doby / kaj kaj kaj / svět naruby“. S rapem vycházím dobře, Zdendovi i Vendovi to jde přes hubu, nemají problém chrlit slova, i když se za nima odehrává bluesový cajdák – ne, to není narážka na Ivana Mládka, ani nechci naznačovat kvalitativní úroveň „jeho“ ilegal bandu. Nuck Chorris Gang nesmrdí kalkulačkou ani šmírou.

V některých momentech můžou asociovat -123 min, jenže to v lepším případě. Navzdory všem pochybám vím, že naživo jejich materiál funguje, má to šťávu, podání je předností. Na desce vyniknou věci, které odrazují. Dramaturgicky netvoří ambiciozní mix blues, rocku, rapu a funky nic víc než snůšku písní. Stejně jako hudební party – jednotlivosti zajímavé, jako celek nevýrazné.

Informace

Žánr: crossover
Nosič: CD
Celkový čas: 51:26
Rok: 2007
Vydavatel: Indies Records
WWW: http://www.nuckchorrisgang.com
Seznam skladeb:
 1. Útěk
 2. Supermarket
 3. Plavba
 4. Onych
 5. Kaj
 6. Jedna půlka nebe
 7. HD
 8. Hledám
 9. Hlas
 10. I Get Ready
 11. Okna
 12. Tělo
 13. Mouchy
 14. Makalea

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek