Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Off Minor

Off Minor

Innominate

autor: horovic | 29. 04. 2008, 14:03:20 | návštěv: 3577 | reakcí: 3

Off Minor otevírají ránu uječeného emo hardcore, ten duch je silný a neodolatelný, přesto jen prolog, upřednostňují složitější kompozice a přímočarost je jim cizí. Nic na úkor agrese, Off Minor vás sfouknou jako tma dušičkovou svíčku.

Off Minor se v základním nástrojovém obsazení (Steve Roche – bicí a zpěv, Jamie Behar – kytara a zpěv, Kevin Roche – baskytara) jako by potloukají kolem, vědí o sobě a hrají jednu píseň, ale jen jakoby mimochodem, rozbíhají se do navzájem protínaných tich a po paměti zahlédnutých dálek, reagují fyziologicky a přemýšlejí o jiném. Pak přijde vzepětí, které ti vezme jméno, paměť i chuť poslední cigarety. Zalije tě zvířecím stádem, které touží po vodě a hledá už hodně, hodně dlouho. S nima splyneš a vrátíš se jen stěží.

Off Minor jsou spíš divočejší indie rockeři s hardcorovým přesahem, jako smečka, které nestačí jen jeden les a jedno stádo, jako sova co letí načekanou jen s jedním okem, druhé čeká. Zahloubané, téměř jazzové figury by bez vokálu zněly neškodně a nedávaly by tušit (Killed for Less). Jenže do vysoké jako když střelí a nástroje se rozprchnou do nebezpečí.

Úvodní Cadaveric je ukolébavka. Poškrábané hlasivky a kyvadlo spánku, co tluče na stěnu únavy, u vokálů nepoznáte, kdy ledabyle řvou a kdy zpívají, prastarý chrlič vzteku a naléhavých tužeb. Nervní uspávanka se podivně pohupuje a když se rozdivočí a začne spílat do noci, všichni už spí a běsi čekají. Trojhlavá satorie.

Zdráhám se, ale ano, jazzové prolamování nástrojů je běžnou součástí, aniž by se krabatilo ucho, jazzcore zní příliš sofistikovaně tvrdým pohledům a těžkotonážním mozkům. The Dilinger Escape Plan pěstují metalovou matematiku a Yakuza se zmítá v patetických protipohledech svých zdlouhavých schopností. Poklidné pasáže Off Minor neslibují pravidelnou explozi, nejsou jako falešné očekávání. Něha je plná bolesti a všeho jen dočasu (košatá kláda Family Circus).

Off Minor už u nás hráli a budou znovu, žehnejte životu. Innominate je zatím a už delší dobu poslední deska, marné je čekání na východ slunce na nesprávné straně planety. Přesto je dobré prozkoumat současnou tvář. Má pro vás význam, že muzikanti pocházejí z dobře situovaných rodin typu Saetia, Books Lie, Yaphet Kott, Lefe Detecting Coffins nebo This Machine Kills? Jakákoliv jejich nahrávka dává jasně tušit, jakým průzorem bude živé podání. Chaos a hluk, tichý řád.

Informace

Žánr: hardcore
Nosič: CD
Celkový čas: 27:10
Rok: 2004
Vydavatel: Level Plane Records
WWW: http://www.myspace.com/offminor
Seznam skladeb:
  1. Cadaveric
  2. Killed for Less
  3. Inadequate in Absence of You
  4. Demolition Heuristic
  5. In S.L.
  6. Devil Ether
  7. Allele
  8. Family Circus
  9. Untitled

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
hjalli
29. 04. 2008, 19:19:51
uz to posloucham druhy den a zamiloval jsem se do toho..

mchm jeste

http://www.youtube.com/watch?v=cTEPpgQXMy0
http://www.youtube.com/watch?v=7NgIKMJ7Tp8
http://www.youtube.com/watch?v=N_FTCL1W0s0

maxim
29. 04. 2008, 15:32:26
měl sem na jazyku něco o morálním kreditu tohodle webu a tak, ale už to stahuju...

marne cekani u konce
29. 04. 2008, 14:22:34
http://www.mediafire.com/?tbd1a245lsj

!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek